طوفان الاقصی ثمره‌ مشی مبارزاتی شیخ «احمد یاسین» است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در بیستمین سالگرد شهادت شیخ احمد یاسین موسس این جنبش فلسطین اعلام کرد: طوفان الاقصی ثمره‌ای از ثمرات آمادگی‌ها و تلاش‌های انجام شده توسط شیخ احمد یاسین و استقامت این مردم بزرگ در راه و مسیر خود برای دفاع از ملت فلسطین و سرزمین و مقدسات آن تا نابودی اشغالگران است.

این جنبش در بیانیه خود اعلام کرد: بیستمین سالگرد شیخ احمد یاسین فرا رسیده و ملت صبور فلسطین و مقاومت شجاع آن با تمام ایمان، اراده، توان و اقتدار خود وارد حماسه شجاعانه طوفان الاقصی شده که در ششمین ماه خود قرار دارد.

حماس در ادامه افزود: فلسطینیان از روش و مسیر جهادی مبارک وی الهام گرفته‌اند که بر ثبات قدم، دفاع از سرزمین، حفظ ارزش‌ها و مقدسات، استراتژی انباشت قدرت، مدیریت درگیری با دشمن صهیونیست و سخت گرفتن بر ارتش آن، مقابله با طرح‌های متجاوزانه دشمن و تحقق پیروزی علیه آن تاکید داشت.

در ادامه این بیانیه آمده است: دشمن متوهم تصور می‌کرد با ترور شیخ احمد یاسین حماس تضعیف خواهد شد یا پایه‌های آن فرو می‌ریزد، اما در بامداد ۲۲ مارس سال ۲۰۰۴ با شهادت وی تولدی جدید در مسیر جنبش حماس، مقاومت و ملت فلسطین پدیدار گشت

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.