تصادفات نوروزی 373 کشته و 10 هزار مصدوم برجای گذاشت

سردار مومنی در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در جاده اصفهان - شیراز گفت: علت این حادثه متاسفانه خستگی و خواب آلودگی راننده بوده که منجر به واژگونی اتوبوس شده است.

خبر مرتبط
چند نفر در تصادفات نوروزی تهران جان باختند؟

معاون اجتماعی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با بررسی تصادفات رخ داده در طرح نوروزی پلیس راهور پایتخت شاهد وقوع 11 فقره تصادف فوتی بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه ۵ نفر از هموطنان در این حادثه جان خود را از دست دادند گفت: ۲۴ نفر نیز مصدوم شدند و نکته قابل تامل این است که متاسفانه هم وطنانی که جان خود را از دست دادند از کمربند ایمنی  استفاده نکرده بودند و اگر از کمربند ایمنی استفاده میکردند، قطعا این حادثه با این شدت براشان اتفاق نمی افتاد و در زیر اتوبوس قرار نمی گرفتند.

مومنی با تاکید اینکه بارها از شهروندان درخواست کردیم که از کمربند ایمنی استفاده کنند افزود: سرنشینان اتوبوس و خودروهای سواری و به خصوص سرنشینان عقب خودروها می بایست از کمربند ایمنی استفاده کنند و این مهم را جدی بگیرند.

فرمانده پلیس راه کشور با بیان اینکه متاسفانه ازابتدای طرح نوروزی تاکنون ۳۷۳ نفر از هم وطنان را در تصادفات از دست دادیم گفت: این آمار قطعا بیشتر می شود چراکه برخی از مصدومان که در بیمارستانها قرار دارند متاسفانه ممکن است فوت کنند و به این آمار اضافه می شود.

وی ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر از هموطنان نیز در این چند روز مجروح شدند که حدودا  ۱۵ تا ۲۰ درصد از این مجروحان معلول می شوند لذا از مسافران نوروزی خواهش میکنم که حتما قوانین را مراعات کنند.

مومنی با اشاره به اینکه ۴۴ درصد تصادفات در این مدت عدم توجه به جلو بوده است گفت: بخشی از عدم توجه به جلو به استفاده از تلفن همراه در موقع رانندگی مربوط می شود که متاسفانه رانندگان در حین رانندگی از تلفن همراه استفاده می کنند و همچنین در جاده ها ۳۰ درصد از تصادفات از نوع واژگونی بوده که علت آن به خستگی و خواب‌آلودگی، عدم استراحت کافی و شتاب در رانندگی مربوط می شود.

وی با اشاره به اینکه تردد در اکثر محورهای کشور پرحجم اما روان است گفت: مشکل خاصی در این زمینه نداریم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.