آمریکا نتانیاهو را سنگ رو یخ کرد/ خبر مهم درباره غزه مخابره شد

آنتونی بلینکن وزیر خارجه دولت جو بایدن که در سرزمین های اشغالی فلسطین به سر می برد، روز جمعه به وقت محلی افزود: «یک عملیات زمینی نظامی بزرگ امکان‌ پذیر نیست. این حمله خطر کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان را در پی دارد. »

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما مشتاقانه منتظر دیدن مقامات اسرائیلی در واشنگتن در هفته آینده هستیم تا جزئیات و بهترین راه را در این زمینه بررسی کنیم. ما مصمم هستیم که اسرائیل در دفاع از خود موفق شود و با امنیت خود در منطقه ادغام شود.»

خبر مرتبط
آمریکا آب پاکی را روی دست نتانیاهو ریخت/ هشدار مهم واشنگتن درباره خطر بزرگ

بلینکن به سران رژیم صهیونیستی هشدار داده که «ممکن است خطر را زمانی متوجه شوید که خیلی دیر شده باشد».

او گفت: ما به کار بر روی آینده ای با امنیت و صلح، نه تنها برای اسرائیلی ها، بلکه برای فلسطینی ها و دیگر دوستانمان در منطقه ادامه خواهیم داد.

وزیر خارجه آمریکا در فرودگاه تل‌آویو گفت: ما معتقدیم راهی برای انجام این کار وجود دارد.

بلینکن گفت که نمی تواند جزئیاتی درباره مذاکرات جاری آتش بس که در دوحه برگزار شد ارائه کند، اما افزود: «ما به همراه قطری ها، مصری ها و اسرائیل به شدت درگیر این مذاکرات هستیم. ما آن را به تعداد کمی اختلاف کاهش داده ایم، اما هر چه به خط پایان نزدیک می شویم، مسافت باقی مانده سخت تر می شود. بنابراین برخی از مسائل سخت وجود دارد که باید آنها را حل کرد.»

به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، بر لزوم حفاظت از غیرنظامیان غزه تاکید کرده است.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز جمعه به وقت محلی در بیانیه‌ای گفت که بلینکن همچنین بر لزوم تضمین ارسال کمک‌های بشردوستانه از طریق مسیرهای زمینی و دریایی به غزه تاکید کرد.

بلینکن درباره تلاش‌ها برای دستیابی به توافقی برای آتش‌بس حداقل شش هفته‌ای که آزادی اسیران را تضمین می‌کند و کمک‌های بشردوستانه را افزایش می‌دهد، گفتگو کرد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.