شرط مهم کامرون برای کمک تسلیحاتی به تل آویو/انگلیس هم اسرائیل را تنها می گذارد؟

حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی امروز – جمعه – وارد صد و شصت و هشتمین روز خود شده، که ساکنان این باریکه هم‌زمان با محاصره و کمبود شدید مواد غذایی، آب‌ آشامیدنی و دارو مواجه هستند.

طبق آنچه روزنامه دیلی تلگراف می‌نویسد، اگر رژیم صهیونیستی با قوانین بشردوستانه بین‌المللی پیش نرود، «دیوید کامرون» وزیر امور خارجه انگلیس آماده است تا مجوز صادرات تسلیحات به تل‌آویو را به حالت تعلیق دربیاورد.

گفته می‌شود که وزیر خارجه انگلیس در مذاکرات اخیر به مقامات صهیونیستی گفته که اگر زندانیان حماس توسط رژیم صهیونیستی از دسترسی به صلیب سرخ محروم شوند، احتمالا «تحریم تسلیحاتی» اعلام شود.

این مسئله ابتدا توسط روزنامه «یدیعوت آحارنوت» به نقل از مقامات صهیونیستی گزارش شد.

یک منبع از دولت انگلیس به روزنامه دیلی تلگراف گفت: «ما به وضوح با اسرائیلی‌ها در مورد قوانین بشردوستانه بین‌المللی گفت‌وگو داشته و داریم. ما هم‌چنین دائما وضعیت را زیر نظر داریم.»

طبق گزارش‌ها، دیوید کامرون اکنون خواستار آن شده که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) طبق کنوانسیون ژنو اجازه ملاقات با زندانیان حماس را داشته باشد اما رژیم صهیونیستی ادعا می‌کند که به «دلایل امنیتی از این قانون مستثنی شده است.»

سخنگوی دفتر «شماره ۱۰» داونینگ استریت (نهاد نخست‌وزیر انگلیس) هم گفت: «ارزیابی ما تغییر نکرده است. ما آن را تحت بررسی دائمی قرار می‌دهیم و مطابق با آن عمل می‌کنیم. آنها گفتند که بریتانیا روابط کاری نزدیک با اسرائیل دارد و این بدان معناست که ما در گفت‌وگوهایمان رک و صریح هستیم.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.