هراس شدید تل آویو از تحریم تسلیحاتی

یائیر لاپید، رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی تاکید کرد که سخنرانی نتانیاهو مقابل جمهوری‌خواهان در کنگره آمریکا مداخله آشکار در انتخابات این کشور است و بحران با دولت بایدن را تشدید خواهد کرد.

الجزیره گزارش داد، یائیر لاپید گفت: خواسته ما امضای فوری توافق مبادله اسرا به منظور بازگرداندن اسرای اسرائیلی است.

وی با ادعای اینکه امکان غلبه برحماس در حال حاضر و آینده در رفح وجود دارد، گفت: آنچه در حال حاضر ضروری است پایان دادن به رنج اسیران و خانواده های آنهاست.

خبر مرتبط
سفر مخفیانه رئیس سیا به آرژانتین

رئیس سیا به منظور دیدار با مقامات دولتی آرژانتین و تجزیه و تحلیل تحرکات حزب‌الله در منطقه به آرژانتین سفر کرده است.

از سوی دیگر رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت به نقل از منابع صهیونیست اذعان کرد: شواهد حاکی از این است که کشورهای دوست از جمله انگلیس به دنبال ممنوعیت ارسال تسلیحات به اسرائیل هستند. اسرائیل نگران دومینوی تحریم تسلیحاتی پس از اقدام کانادا در این باره است.

این در حالی است که روز گذشته «ملانی جولی» وزیر امورخارجه کانادا گفت این کشور فروش آتی تسلیحات به رژیم صهیونیستی را متوقف می‌کند.

وزیر امورخارجه کانادا پس از آن از توقف فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی در آینده خبر داد که پارلمان این کشور در بحبوحه فشار فزاینده نمایندگان برای محکومیت حملات تل آویو علیه نوار غزه که به تازگی وارد ششمین ماه خود شده است، قطعنامه‌ای را در این زمینه تصویب کرد.

باوجود غیر الزام‌آور بودن این قطعنامه، جولی تایید کرد که دولت انتقال سلاح به اسرائیل را متوقف خواهد کرد. او در پاسخ به سوال یک خبرنگار گفت: این یک اقدام واقعی است.

این اقدام پارلمان کانادا بخشی از پیشنهاداتی بود که در ابتدا توسط اقلیت‌های چپ‌گرای دموکرات‌های نوین (NDP) ارائه شد و آن را به عنوان راهی برای احیای مذاکرات صلح و حمایت از فلسطینی‌ها مطرح کردند.

در این قطعنامه همچنین از اتاوا خواسته شده است که مجوز و انتقال بیشتر و صادرات تسلیحات به اسرائیل را متوقف کند. متن اصلی آن خواستار تعلیق «تجارت کلیه کالاهای نظامی و فناوری با اسرائیل» بود. این قطعنامه علاوه‌ براین خواستار «تاسیس کشور فلسطین به عنوان بخشی از راه حل دو دولتی» شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.