حزب الله لبنان قلب ارتش را نشانه گرفت/ چند نظامی صهیونیست هلاک شدند؟

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از ایرنا، شبکه کان رژیم صهیونیستی گزارش داد، از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته، ۱۷ نظامی و شهرک‌نشین صهیونیست در حملات حزب الله به شمال فلسطین اشغالی کشته شدند.

بر اساس این گزارش، در این مدت حدود سه هزار و ۵۰۰ موشک و راکت از لبنان و ۳۸ موشک از سوریه به سمت شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
حزب الله لبنان به مواضع نظامیان اسرائیل را موشک باران کرد

مقاومت اسلامی لبنان سه‌شنبه شب اعلام کرد که مواضع نظامیان صهیونیست را در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله موشکی قرار داده است.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

خبر مرتبط
فوری / حزب الله لبنان «المالکیه» را درهم کوبید

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که چند مرکز نظامی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.