ادعای عجیب بایدن پای سفر هفت سین/ کاخ سفید بیانیه داد+ جزئیات

جو بایدن رئیس جمهور امریکا و همسرش جیل بایدن در بیانیه ای که کاخ سفید آن را منتشر کرد، فرا رسیدن نوروز را به کسانی که این عید را جشن می‌گیرند تبریک گفتند و نوروز را «زمانی برای تأمل، تجدید و تولد دوباره» خواندند.

بایدن و همسرش با تبریک فرارسیدن این عید «به میلیونها نفری که آن را جشن می‌گیرند»، با بیان اینکه نسل‌های مختلف مردم آمریکا نوروز را در گوشه و کنار این کشور جشن گرفته‌اند، آن را بخشی شاد از فرهنگ آمریکایی توصیف کرد.

بایدن افزود: « حالا که نسل‌های آمریکایی امید این عید را در سراسر ایالات متحده آمریکا  گسترانده‌اند، این امید را در شیرینی‌ها و هدایایی که بین خانواده و دوستان رد و بدل می‌شود، می‌بینیم. در صدای کوبیدن قابلمه‌های کودکان و در خنده‌های خانواده‌هایی که در کنار سفره هفت ‌سین جمع شده‌اند، می‌شنویم و آن را حس می‌کنیم. نوروز جشنی است که روح ملی ما را منعکس می‌کند و به ما یادآوری می‌کند که امید در پیش است.»

رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: «امسال نوروز برای خیلی‌ها در شرایطی دشوار از راه می‌رسد،  در زمانی که بیش از هر زمان به امید نیاز است و ایالات متحده آمریکا همچنان در کنار زنان شجاع ایران که برای آزادی‌های خود مبارزه می‌کنند می‌ایستد. و ما در کنار شرکای خود، مقامات ایران را به خاطر انکار حقوق بنیادین بشر پاسخگو خواهیم کرد.»

 بایدن بدون اشاره به حمایت همه جانبه خود از رژیم اسرائیل در جنگ علیه مردم غزه در ادامه پیام نوروزی خود گفت: نوروز امسال در حالی فرا رسیده است که جنگ در غزه نیز رنج وحشتناکی را بر مردم فلسطین تحمیل کرده و ما همچنان به رهبری بین‌المللی برای رساندن کمک‌های بشردوستانه بیشتر به آنها از جمله غذا، آب، دارو و سرپناه مورد نیاز فوری ادامه خواهیم داد.»

رئیس جمهور آمریکا گفت: «ما سفره هفت ‌سین خود را در کاخ سفید تزئین کرده‌ایم تا امیدها، ظرفیت و نوید سال نو را منعکس کند و همانطور که شروع بهار را جشن می‌گیریم، به جوامع مهاجر متنوع در سراسر کشورمان که سنت‌های قدیمی را برای روایت داستان مداوم آمریکا دوباره تطبیق داده‌اند، احترام می‌گذاریم .»

بایدن در پایان اضافه کرد: برای همه کسانی که (نوروز را ) جشن می گیرند: عید شما مبارک . سالی پر از آرامش و شادی برای شما آرزومندیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.