فرانسه آماده‌ اعزام صدها نیروی نظامی به اوکراین

سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه روز سه‌شنبه افشا کرد که فرانسه در حال آماده‌سازی برای اعزام یک واحد نظامی به اوکراین است.

به گفته ناریشکین، در مرحله نخست، فرانسه نزدیک به ۲۰۰۰ نیروی نظامی را در اوکراین مستقر خواهد کرد.

آن‌طور که اسپوتنیک گزارش کرده است، ناریشکین گفته الیزه معتقد است تعداد اتباع فرانسوی که در اوکراین کشته شده‌اند، همین حالا هم به «بالاتر از سطح روانی» رسیده است.

رسانه روسی نوشته فرانسه تایید کرده که چنین تلفات نظامی در خارج از این کشور از زمان جنگ الجزایر در قرن بیستم مشاهده نکرده است.

خبر مرتبط
آمریکا اجازه نخواهد داد اوکراین در جنگ شکست بخورد

وزیر دفاع آمریکا گفت که ایالات متحده اجازه نخواهد داد اوکراین در جنگ شکست بخورد.

مقام ارشد روس در ادامه گفت: «با این وجود، رهبری فرانسه به مرگ شهروندان عادی فرانسه و نگرانی ژنرال‌ها اهمیتی نمی‌دهد. طبق اطلاعاتی که به سرویس اطلاعات خارجی روسیه رسیده است، گروهی از نظامیان برای اعزام به اوکراین آماده شده‌اند و تعداد آن‌ها در مرحله نخست، تقریبا ۲۰۰۰ نفر است».

پیش از این «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه ایده اعزام نیروهای رزمی ناتو به اوکراین را مطرح کرده بود؛ ایده‌ای که با مخالفت بیشتر متحدان پاریس مواجه شد.

سرویس اطلاعات خارجی همچنین در بیانیه‌ای گفته است: «ارتش فرانسه از اینکه توانایی بی‌سروصدای اعزام چنین واحد نظامی بزرگی را به اوکراین نداشته باشد، بیمناک است».

این نهاد به پاریس هشدار داده هر نیروی فرانسوی که وارد خاک اوکراین شود، «هدفی مشروع» برای نیروهای مسلح روسیه خواهد بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.