واکنش حماس به ترور مدیر عملیات پلیس فلسطین توسط اسرائیل

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ترور بزدلانه شهید «فایق المبحوح» پس از آن انجام شده که این شهید به همراه دستگاه‌های امنیتی برای تأمین امنیت روند رسیدن کمک‌ها به استان‌های «غزه» و «شمال» نوار غزه کوشیده بودند.

جنبش حماس اعلام کرد که این اقدام ارتش جنایت‌کار رژیم صهیونیستی در راستای ممانعت از رسیدن ایمن کمک‌ها به مردم فلسطین در نوار غزه به انجام رسیده است.

خبر مرتبط
بیانیه جنبش جهاد اسلامی در واکنش به شهادت مدیر عملیات پلیس فلسطین

جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه‌ای به ترور شهید «فایق المبحوح» مدیر عملیات پلیس فلسطین در نوار غزه و مسوول تامین امنیت کامیون‌های حامل کمک‌ها در این باریکه واکنش نشان داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: جنایت تروریستی حمله به پلیسی که به موجب حقوق بشر بین‌الملل از مصونیت و حمایت برخوردار است، دلیل دیگری برای اثبات تلاش دشمن نازی برای گسترش آشوب در نوار غزه، هدف قراردادن صلح اجتماعی در این باریکه و تداوم قحطی در آن است که در راستای اجرای برنامه‌های نسل‌کشی جمعی و کوچاندن ملت ما از سرزمینشان به انجام رسیده است.

در عین حال جنبش حماس ضمن تاکید بر تداوم اقدام علیه برنامه‌های خبیثانه دشمن صهیونیست بیان کرد: دشمن جنایتکار هرگز موفق به گسترش آشوب در میان جامعه مقاوم و پایدار ما نخواهد شد.

گفتنی است کمی پیش‌تر منابع فلسطینی اعلام کردند که «فایق المبحوح» مدیر عملیات پلیس فلسطین در نوار غزه و مسؤول تامین امنیت کامیون‌های حامل کمک‌ها در این باریکه به شهادت رسیده است.

این منابع تاکید کردند که شهید فایق المبحوح مدیر عملیات پلیس فلسطین در نوار غزه بوده و ادعای ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه این شهید مدیر عملیات امنیت داخلی جنبش حماس بوده، دروغ است.

بر اساس گزارش‌های رسیده شهید المبحوح خود را تسلیم نظامیان ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی نکرده و با سلاح خود به مبارزه با دشمن پرداخته است و موفق شده یک نظامی صهیونیست را به هلاکت برساند و ۲ نظامی دیگر صهیونیست را نیز زخمی کند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که هدف رژیم اشغالگر صهیونیستی از ترور المبحوح اثرگذاشتن روی روند تأمین امنیت کامیون‌های حامل کمک و تشدید آشوب امنیتی در نوار غزه است که اشغالگران سعی در ایجاد آن دارند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.