سارقان خشن در ایستگاه پایانی

 سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: اسفندماه امسال، به دنبال سرقت‌های سریالی به عنف از شهروندان در سطح شهر تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور تیمی زبده از کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

وی افزود: در نخستین گام تیمی از کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری عاملان این سرقت‌های وحشیانه وارد عمل شدند و برای بازبینی دوربین‌های مداربسته پای در صحنه جرم گذاشتند اما در فیلم‌ها مشخص شد که متهمان هنگام اعمال جرم چهره خود را می‌پوشانند.

خبر مرتبط
سرقت های سریالی پسر کار دست پدر داد

رییس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق جوانی که در تهران با خودروی پدرش مرتکب ۱۰۰ فقره سرقت شده بود، خبر داد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان در گام بعدی به سراغ تحقیقات محلی رفت که در این مرحله موفق شدند هویت یکی از متهمان سابقه‌دار را شناسایی کنند؛ در ادامه نیز مشخص شد این فرد زورگیر با همدستان خود یک باند حرفه‌ای مجرمانه را تشکیل داده و آنها دست به جرایم زیادی در محله‌های تهران زده‌اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت متذکر شد: کارآگاهان در تجسس‌های بیشتر با اقدامات فنی و اطلاعاتی، پاتوق ۵ نفر از سارقان را شناسایی کردند و متوجه شدند که آنها در یک سال گذشته اقدام به ۱۰۰ فقره سرقت زورگیری از مردم کرده‌اند.

وی افزود: تیم پلیسی در مرحله بعد راهی مخفیگاه متهمان شدند و پس از تعقیب و مراقبت‌های چند ساعته، ۵ سارق خشن را در عملیات‌های هماهنگ و جداگانه دستگیر کردند.

وی افزود: ۵ متهم که در جریان تحقیقات، منکر جرم خود بودند پس از مواجه با شکات و فیلم‌های دوربین مداربسته موجود در صحنه جرم به ۱۰۰ فقره سرقت‌های متعدد در تهران و تشکیل باند تبهکاری اعتراف کردند و ۱۰ دستگاه گوشی تلفن همراه و تعداد ۵ قبضه سلاح سرد کشف از مخفیگاه آنها کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان جهت کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.