هلال‌احمر به حالت آماده‌باش درآمد

 بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به هشدارهای سطح قرمز و نارنجی در استان‌های کشور، گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی، احتمال بارش شدید باران، وقوع سیل، رعدوبرق، وزش باد شدید و بارش برف در ارتفاعات، در ۸ استان خوزستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، فارس، اصفهان و لرستان از روز سه شنبه، پیش بینی شده است؛ همچنین، احتمال بارش باران و وزش شدید باد، در ۲۴ استان دیگر نیز، پیش بینی شده است.

خبر مرتبط
وقوع سیلاب در 5 استان/ هشدار صادر شد

سخنگوی صنعت آب کشور اظهار کرد: شهروندان با مدیریت سفرهای نوروزی، می‌توانند با انتخاب بهترین زمان سفر، مسیر و مقصد متناسب با فعالیت سامانه بارشی پیش رو از مخاطرات احتمالی وقوع سیلاب ایمن باشند. مردم و مسافران نوروزی از تردد و توقف در مسیر و حاشیه رودخانه‌ها و جاده‌های کوهستانی که احتمال وقوع زمین لغزش و ریزش مصالح سنگی وجود دارد، خودداری کنند.

وی ادامه داد: در این راستان، امدادگران و نجات گران جمعیت هلال احمر، در استان‌های کشور، به صورت آماده‌باش قرار گرفتند.

محمودی، افزود: از هموطنان درخواست داریم که از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری و در صورت امکان از سفرهای برون‌شهری و فعالیت‌های کوه‌نوردی، سکونت در تفرجگاه‌ها و سکونتگاه‌های واقع در حریم و بستر رودخانه‌ها، اجتناب کنند؛ همچنین، عشایر در روزهای هشدار، از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

گفتنی است، شماره تماس، ۱۱۲، صدای امداد، به صورت ۲۴ ساعته، آماده پاسخگویی به هموطنان است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.