نگرانی ارتش اسرائیل از گسترش تهدیدات امنیتی علیه تل‌آویو

« هرتزی هالیوی» در جریان دیدار با جمعی از نظامیان ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل در یک شهرک صهیونیست نشین در کرانه باختری اظهار داشت: اسرائیل در چند میدان با تهدیدات امنیتی مواجه است که برخی از این میدان‌ها دور از سرزمین های اشغالی فلسطین هستند.

وی افزود: هر اتفاقی که در هر یک از این میدان ها بیافتد بر میدان دیگر تاثیر می گذارد و ممکن است تهدیدات را به میدان دیگر منتقل کند.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم اسرائیل اشاره کرد که علاوه بر کرانه باختری و غزه، میدان های نبرد علیه این رژیم تا لبنان و سوریه و میدان های دور تر تداوم دارد.

خبر مرتبط
حمله جدید حزب‌الله لبنان به مراکز نظامی اسرائیل / زخمی شدن یک فرمانده صهیونیست

حمله‌های حزب‌الله لبنان به مرکزهای نظامی و نظامیان ارتش اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد.

هالیوی، ترس رژیم اسرائیل از افزایش درگیری ها در ماه رمضان را تایید کرد و از آنها خواست تا در تمام روزهای ماه رمضان و نه فقط جمعه ها هوشیار باشند.

وی اذعان کرد که در هفته گذشته، چندین تلاش برای انجام حملات علیه رژیم صهیونیستی در چندین مکان انجام شده است.

این در شرایطی است که نهادهای امنیتی و نظامی رژیم صهونیستی به طور فزاینده ای از افزایش درگیری در چندین میدان به ویژه تهدیدی که جبهه های عراق و یمن همزمان با جبهه های نوار غزه و کرانه باختری، شمال فلسطین اشغالی ( لبنان و سوریه) برای این رژیم ایجاد می کند، هراس دارند.

رژیم صهیونیستی در ماههای اخیر افزون بر نسل کشی علیه ساکنان غزه، جنایت های زیادی علیه مردم فلسطین بویژه در کرانه باختری رود اردن مرتکب شده است که در پاسخ به این جنایت آفرینی صهیونیستها، عملیات ضد صهیونیستی شهروندان و مبارزان فلسطینی در طول ماه‌های اخیر در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن به شدت افزایش یافته است به گونه‌ای که سران سیاسی و نهادهای نظامی و امنیتی این رژیم به ناتوانی خود در مقابله با این عملیات‌ اذغان کرده و درباره گسترش آن هشدار داده اند.

از سوی دیگر در واکنش به جنایات ارتش رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه، نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

همچنین حزب‌الله لبنان در چند ماه گذشته و به دنبال جنایات هولناک رژیم صهیونیستی و نسل‌کشی فلسطینی‌ها توسط این رژیم در نوار غزه، مواضع نظامی صهیونیست ها در شمال سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داده است؛ موضوعی که سبب هراس صهیونیست‌های شهرک‌نشین در این مناطق شده است و تاکنون ده‌ها هزار صهیونیست از ترس حملات مقاومت از شهرک‌های نزدیک مرزهای لبنان خارج شده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.