حماس: خواسته ما توقف کامل تجاوزات نظامی به غزه است

احمد عبدالهادی گفت که حماس از دو روز پیش، نظرات خود را که شامل شروطی مبتنی بر سه مرحله است، برای توقف حمله به غزه و آغاز مذاکرات ارائه کرده است.

وی افزود: حماس در موضوع اسرا، از خود نرمش نشان داده است، ولی این موضوع تنها با توقف فراگیر تجاوز و ارائه تضمین‌های بین‌المللی ممکن است.

خبر مرتبط
تظاهرات خانواده‌های اسرای اسرائیلی در غزه شدت گرفت

با شکست رژیم اشغالگر در تحقق اهداف خود از جمله نابودی حماس و بازگرداندن اسرای اسرائیلی نزد مقاومت فلسطین، خانواده‌های اسرا بار دیگر دست به تظاهرات زدند.

نماینده حماس در لبنان اضافه کرد: توپ هم اکنون در زمین (رژیم) اسرائیل و آمریکا است، ولی ظاهرا ادامه و گسترش جنگ، به سود نتانیاهو است؛ زیرا پایان جنگ به معنای محاکمه و زندانی شدن اوست.

عبدالهادی در ادامه گفت: دولت آمریکا استانداردهای دوگانه را به کار می‌گیرد و در مقابل صحبت‌هایش در مورد کمک‌رسانی، هیچ فشاری بر اشغالگران برای توقف تجاوزاتش وارد نمی‌کند.

وی افزود: تمام نسل کشی‌هایی که در حال وقوع است و تهدید به حمله به رفح در چارچوب فشار به مقاومت برای پایین آوردن سقف خواسته هایش در مذاکرات است.

نماینده حماس اضافه کرد: امروز مقاومت توانمند و قوی است و نبردها را در تمامی مناطق نوار غزه با شایستگی مدیریت و همچنان به دشمنان خسارات وارد می کند.

خبر مرتبط
دستور تازه نتانیاهو درباره اسرای فلسطینی

در سایه یورش‌های گسترده رژیم اشغالگر به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس و بازداشت فلسطینی‌ها در این مناطق و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ همزمان با جنگ غزه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور آماده کردن صدها مکان جدید در زندان‌های این رژیم برای تعداد بیشتری از بازداشت شدگان و اسرای فلسطینی را داده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.