دیدار مهم غریب‌آبادی با مدیرکل سازمان بین‌المللی کار

کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، در دیدار با گیلبرت. اف هونگبو مدیرکل سازمان بین‌المللی کار با اشاره به اهمیت ایران برای این سازمان و اهمیت ماهیت غیر سیاسی آن، تاکید کرد که سازمان بین‌المللی کار همچنان به رویکرد فنی و غیرسیاسی خود ادامه دهد.

خبر مرتبط
انتقاد غریب‌آبادی از برخورد خشونت‌آمیز پلیس فرانسه با معترضان

غریب آبادی نوشت، «به نظر می‌رسد سیاست باتوم برای دولت و پلیس فرانسه خوب کار می‌کند! پلیس فرانسه علیه معترضانی که برای آزادی و دفاع از حقوق خود تجمعات مسالمت‌آمیز برگزار می‌کنند، به سرعت به استفاده افراطی از زور متوسل می‌شود.»

وی در این دیدار با یادآوری نقش جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از کشورهای موسس سازمان بین‌المللی کار، اقدام‌های ایران در حوزه حمایت و ارتقای حقوق کارگران و خانواده‌های آنان را تشریح کرد.

معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه در ادامه به تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران و همچنین تاثیر آن بر زندگی مردم و از جمله کارگران و خانواده‌های آنان اشاره کرد و خواستار توجه ویژه سازمان بین‌المللی کار به این موضوع شد.

دبیر ستاد حقوق بشر در بخش دیگری از سخنانش با محکوم کردن جنایت‌ها و کشتار مردم غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی، اظهار کرد: این قبیل اقدام‌های وحشیانه که منجر به شهادت مردم بی‌گناه که قشری از آن‌ها کارگران و خانواده‌های آن‌ها هستند، شده است و ورود جدی سازمان بین‌المللی کار را می‌طلبد.

غریب‌آبادی همچنین نسبت به توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان بین‌المللی کار اعلام آمادگی کرد.

مدیرکل سازمان بین المللی کار نیز در ادامه این دیدار، از اقدام‌های صورت گرفته در جمهوری اسلامی ایران و نقش حمایتی از این سازمان قدردانی کرد.

وی گفت: پیرامون وضعیت ناگوار در غزه گزارشی به سازمان بین‌المللی کار ارائه شده و گزارش سالانه نیز برای ارائه به اجلاس ویژه خرداد ماه ۱۴۰۳ در حال تدوین است.

هونگبو ضمن استقبال از توسعه روابط ایران و سازمان بین‌المللی کار، ابراز تمایل کرد که در آینده نزدیک به ایران سفر کند.

ایران به‌عنوان یکی از تاسیس‌کنندگان سازمان بین‌المللی کار از زمان تاسیس این سازمان در سال ۱۹۱۹ عضو این سازمان بوده و از سال ۱۹۸۶ تاکنون، بی‌وقفه عضو هیئت مدیره این سازمان است؛ همچنین از ۱۹۸۶ تاکنون ۷ دوره مسئولیت هماهنگی گروه آسیا و آقیانوسیه با عضویت ۴۸ کشور را برعهده داشته است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.