سنتکام مدعی شد:  یمن سه موشک بالستیک به سمت دریای سرخ شلیک کرد

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد که ارتش یمن روز جمعه سه فروند موشک بالستیک ضد کشتی به سمت دریای سرخ شلیک کرد، بدون اینکه آسیبی به کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف یا کشتی‌های تجاری وارد شود.

خبر مرتبط
یک کشتی در سواحل الحدیده یمن هدف قرار گرفت

«آمبری» شامگاه جمعه گزارش کرد یک کشتی در ۸۰ مایل دریایی در شمال غربی الحدیده یمن هدف حمله قرار گرفت.

براساس گزارش الجزیره، این بیانیه آمریکا پس از آن است که شرکت امنیت دریایی انگلیس «آمبری» از هدف قرار گرفتن یک کشتی در سواحل استان الحدیده در غرب یمن خبر داد.

شرکت امنیت دریایی بریتانیا روز جمعه اعلام کرد که گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه یک نفتکش حامل گاز مایع که با پرچم جزایر مارشال در حال تردد و عبور از سواحل بندر حدیده یمن بود در معرض ۲ انفجار در نزدیکی آن قرار گرفته در حالیکه سومین کشتی تجاری است که در چهل و هشت ساعت گذشته مورد حمله قرار می‌گیرد.

خبر مرتبط
گسترش دامنه عملیات‌های یمن علیه کشتی‌های اسرائیل+فیلم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از گسترش دامنه عملیات این کشور علیه کشتی‌های اسرائیل در اقیانوس هند خبر داد.

آمبری اظهار داشت که خدمه کشتی تا همین اواخر وابسته به ایالات متحده بودند.

اداره عملیات تجارت دریایی بریتانیا نیز اعلام کرد که کاپیتان یک کشتی تجاری واقع در منطقه مشابهی از وقوع انفجار در فاصله سمت راست کشتی خبر داد.

رویترز بلافاصله نتوانست تایید کند که آیا همان کشتی در هر ۲ حادثه هدف قرار گرفته بوده است یا خیر.

اواخر روز پنجشنبه نیز ارتش آمریکا اعلام کرد که ارتش یمن ۲ موشک بالستیک ضد کشتی از یمن به سمت خلیج عدن و ۲ موشک به سمت دریای سرخ شلیک کردند، اما گزارشی مبنی بر تلفات یا خسارت به کشتی‌های آمریکایی یا ائتلاف گزارش نکرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا در این رابطه ادعا کرد که ۹ موشک ضد کشتی و ۲ پهپاد را در مناطق تحت کنترل انصارالله یمن منهدم کرده است.

یحیی سریع، سخنگوی ارتش یمن روز جمعه نیز اعلام کرد که یک کشتی صهیونیستی و یک ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ با موشک‌های دریایی و پهپادها هدف قرار گرفتند. او در یک سخنرانی در جمع تظاهرکنندگان در صنعا گفت که دامنه عملیات دریایی به اقیانوس هند که در آن سه کشتی اسرائیلی و آمریکایی هدف قرار گرفتند، گسترش یافته است و به کشتی‌های مرتبط با اسرائیل هشدار داد که از دماغه امید عبور نکنند.

ارتش یمن از اواسط نوامبر بارها پهپادها و موشک‌ها را به سمت کشتی‌های تجاری وابسته به اشغالگران اسرائیلی و آمریکایی در دریای سرخ پرتاب کرده و این حملات را در همبستگی با فلسطینی‌ها علیه جنگ اشغالگران در غزه انجام می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.