جنایت جدید اسرائیل در غزه ده‌ها شهید برجای گذاشت

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه بامداد روز شنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی شب گذشته بیش از ۱۲ خانه امن را هدف قرار داد و یک کشتار کامل علیه غیرنظامیان، کودکان و زنان را ثبت کرد.

خبر مرتبط
حمله هوایی اسرائیل به غزه/ شهادت 36 فلسطینی در اردوگاه النصیرات

منابع خبری اعلام کردند که ارتش اسرائیل بامداد امروز به اردوگاه النصیرات غزه حمله کرد.

به گزارش دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه، ارتش اشغالگر با بمباران خانه‌ خانواده طباطیبی در غرب اردوگاه جدید در النصیرات در وسط نوار غزه دست به کشتار زد و ۳۶ شهید برجای گذاشت که اکثر آنها را کودکان و زنان باردار تشکیل می‌دادند. 

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه، دولت آمریکا، جامعه بین‌المللی و اشغالگران صهیونیست را مسؤول تشدید این جنایات و کشتار غیرنظامیان بی‌دفاع و نیز مسؤول عواقب و انعکاسات این جنایات جنگی دانست.

خبر مرتبط
درخواست هلند برای خودداری اسرائیل از حمله نظامی به رفح

وزیر خارجه هلند در پیامی خواستار خودداری اسرائیل در انجام حمله احتمالی به شهر رفح شد.

این دفتر از همه کشورهای آزاد جهان خواست تا برای توقف جنگ نسل کشی که برای صد و شصت و دومین روز متوالی و برای ششمین ماه متوالی ادامه دارد، به اشغالگران فشار بیاورند.

رسانه‌های محلی نیز گزارش دادند که در بمباران خانه‌ها و ساختمان‌های در شهر غزه، اردوگاه النصیرات و شهر رفح بیش از ۸۰ شهروند شهید و ده‌ها نفر زخمی شدند که بیشتر آنها کودک و زن بودند.

این رسانه‌ها تاکید کردند که نیروهای اشغالگر یک ساختمان مسکونی هفت طبقه را در نزدیکی بیمارستان الشفا در شهر غزه بمباران کردند که منجر به شهادت و زخمی شدن ده‌ها نفر شد که تعداد زیادی از آنها هنوز زیر آوار هستند.

به گزارش رسانه‌های محلی که از وجود افراد مفقود خبر دادند، نیروهای اشغالگر همچنین یک خانه مسکونی در خیابان الجلاء در شهر غزه را نیز بمباران کردند.

همچنین گزارش شد که بر اثر حمله نیروهای اشغالگر به خانه‌ای در محله التفاح در شهر غزه دست کم پنج نفر شهید و تعدادی مجروح شدند و تعدادی نیز در بمباران یک خانه در محله النصر در شهر غزه جان باختند. همچنین توپخانه‌های اشغالگر چندین محل در شهر بیت حانون در شمال نوار غزه را بمباران کردند و بمب‌های آتش زا را به آسمان این شهر شلیک کردند.

روزنامه‌نگار علم الدین صباح همچنین از وجود «ده‌ها مفقود در زیر آوار ساختمان هدف‌گیری شده توسط هواپیماهای اشغالگر در محله الرمال در مرکز نوار غزه خبر داد».

وی خاطرنشان کرد که اشغالگران مسجد العلمین را نیز هدف قرار داده‌اند.

در اردوگاه جبالیا در شهر رفح در جنوب نوار غزه نیز، نیروهای اشغالگر یک خانه مسکونی را بمباران کردند که در نتیجه آن تعدادی از شهروندان زخمی شدند.

خبرنگار المیادین هم گزارش داد که بر اثر این حمله تعدادی مجروح به بیمارستان تخصصی کویت منتقل شدند.

در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خانه‌ای در منطقه خربة العداس در شهر رفح در جنوب نوار غزه، سه فلسطینی شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند. همچنین توپخانه رژیم صهیونیستی مناطق شرقی و شمالی شهر خان یونس در جنوب نوار غزه را بمباران کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.