ادعای بی اساس گروه 7 علیه ایران+ جزئیات

در این بیانیه ادعا شده که گروه ۷ «بشدت نگران» تصمیم احتمالی ایران برای «انتقال موشک‌های بالستیک و فناوری مرتبط به روسیه» است.

خبر مرتبط
ابراز نگرانی وزرای خارجه گروه 7 نسبت به حمله اسرائیل به رفح

وزرای خارجه گروه هفت نسبت به عواقب حمله احتمالی (رژیم) اسرائیل به رفح عمیقاً نگران هستند.

گروه ۷ ادامه داد: «ما از ایران می‌خواهیم که این کار را انجام ندهد، زیرا این امر به بی‌ثباتی منطقه می‌افزاید و نشان دهنده افزایش اساسی حمایت مادی تهران از جنگ روسیه در اوکراین است.»

در این بیانیه آمده است: «ما آماده پاسخگویی سریع و هماهنگ از جمله اقدامات جدید و مهم هستیم.»

خبر مرتبط
واکنش ایران به بیانیه گروه ۷ / با محکوم‌کردن چند صهیونیست شهرک‌نشین، نمی‌توانید از مسئولیت شانه خالی کنید

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (پنجشنبه) و در واکنش به ادعاهای گروه هفت علیه برنامه هسته‌ای ایران، تاکید کرد سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد.

مسکو و تهران پیش از این بارها اتهامات مربوط به ارسال سلاح به روسیه برای استفاده در خاک اوکراین را رد کرده اند.

به گزارش ایرنا، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل روز جمعه چهارم اسفند (به وقت محلی) اعلام کرد: «علیرغم اینکه هیچ محدودیت قانونی برای فروش موشک‌های بالستیک وجود ندارد، ایران از نظر اخلاقی موظف است از معاملات تسلیحاتی در طول درگیری روسیه و اوکراین برای جلوگیری از دامن زدن به جنگ خودداری کند و این بر اساس پایبندی ایران به قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل است.»

خبرگزاری انگلیسی رویترز در اوایل این هفته در گزارشی ادعا کرد که ایران تعداد زیادی موشک بالستیک قدرتمند زمین به زمین را به روسیه ارائه کرده است که این امر همکاری نظامی بین دو کشور تحت تحریم های آمریکا را عمیق تر می کند. این ادعا در حالی است که آمریکا هنوز تایید نکرده است که ایران موشک بالستیک به روسیه منتقل کرده باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت: «در پاسخ به حمایت مداوم ایران از جنگ بی رحمانه روسیه، در روزهای آینده تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال خواهیم کرد و در صورت فروش موشک‌های بالستیک ایران به روسیه، آماده‌ایم بیشتر از این پیش برویم.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.