نارنجک باقی‌مانده از چهارشنبه‌سوری انگشتان یک پاکبان را قطع کرد

ابوالفضل ماهرخ  از وقوع حادثه انفجار مواد محترقه باقی‌مانده از چهارشنبه‌سوری و مصدومیت یک پاکبان در پی این حادثه خبر داد و اظهار کرد: در ساعت ۶:۳۸ صبح امروز یکی از شهروندان با مرکز ۱۱۵ اورژانس تهران تماس گرفته و اعلام کرد که پس از شنیدن صدای انفجار شدید در خیابان به بیرون از خانه رفته و مشاهده کرده که یک پاکبان با خونریزی شدید در ناحیه دست بر روی زمین افتاده است.

وی افزود: بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه واقع خیابان اجاره‌دار، ۱۰ متری ارامنه اعزام و با حضور عوامل اورژانس مشاهده شد که نارنجک دستی در دستان یک پاکبان منفجر شده و سبب قطع سه انگشت دست راست این فرد شده است.

ماهرخ ادامه داد: بلافاصله اقدامات اولیه برای جلوگیری از خونریزی این پاکبان انجام شد و این فرد که ۲۸ سال سن داشت برای پیوند سه انگشت قطع شده به بیمارستان امام خمینی(ره) انتقال داده شد.

مدیر روابط عمومی سازمان اورژانس استان تهران درباره علت وقوع این حادثه بیان کرد: این پاکبان در حال جارو زدن و نظافت کوچه بوده است که با چند کیسه زباله مواجه شده و مطابق معمول کیسه‌ها را برای انداختن به سطل زباله جمع‌آوری کرده است، اما داخل این کیسه‌ها چند نارنجک دستی باقی مانده از چهارشنبه‌سوری قرار داشته و متاسفانه در حین انتقال، این نارنجک‌ها عمل کرده و در دستان پاکبان بی‌گناه منفجر شده است. 

ماهرخ با بیان اینکه چنین حادثه‌ای را می‌توان جزو حوادث ثانویه چهارشنبه‌سوری برشمرد، تصریح کرد: پاکبان بی‌گناه در حالی دچار این حادثه شده که بی‌دقت و بی‌مبالاتی فردی دیگر جانش را به خطر انداخته است. در همین راستا توصیه اکید می‌کنیم که اگر افراد همچنان موادمحترقه‌ای را از چهارشنبه‌سوری تاکنون در منزل دارند، آن را در سطل‌های زباله و ... رها نکنند تا شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.