تمجید علم الهدی از دولت رئیسی/ در مهار تورم سربلند است

سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) با اشاره به فرارسیدن آخرین نماز جمعه سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: ابتدای امسال، رهبر معظم انقلاب شعار سال را به نام رشد تولید و مهار تورم نامگذاری کردند تا مبنایی باشد برای بررسی و سنجش عملکرد و میزان موفقیت دولت که هرچه آن را بیشتر محقق کند، بتوان آن را موفق‎تر دانست.

وی افزود: یک مسئله، موضوع تولید بدون نفت است و یک مسئله، تولید به همراه درآمدهای نفتی. اینها باهم تفاوت دارند. البته میزان استخراج، تولید و فروش نفت خودش یک مسئله متفاوت است اما به ‎طور کلی، به ‎جرات می‎توان دولت را در زمینه تولید بدون نفت موفق دانست. زیرا بیش از ۷۰۰۰ بنگاه، مؤسسه اقتصادی و کارخانه راکد به عرصه عمل بازگشته‌‎اند که در نتیجه نرخ بیکاری را از ۱۰ به ۸ درصد و در بعضی استان‎ها همچون خراسان رضوی به ۶ درصد رسیده است.

خبر مرتبط
امام جمعه تهران: بی حجابی ارزان نشان دادن ارزش‌های بانوان است/ دولت توانسته تورم را کاهش دهد

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه بی حجابی ارزان نشان دادن ارزش‌های بانوان است، افزود: تقوا همچون لباسی است که آبروی انسان‌ها را حفظ می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آن روز که رهبر معظم انقلاب بر مهار تورم تأکید کردند، تورم نقطه به نقطه در کشور حدود ۵۹.۸ درصد بود، در حالیکه امسال به ۳۵.۸ درصد رسید و از این نظر نیز می‌توان دولت را سربلند دانست. البته این مهار تورم مورد رضایت مردم نیست، زیرا ملت فقط و فقط انتظار دارد قیمت‎ها کاهش پیدا کند یا حداقل افزایش پیدا نکند. این همان نقطه‌‎ای است که بر اساس آن از دستگاه‌‎های اجرایی و مجلس انتظار داریم تا کنترل قیمت‎ها به عنوان یک پیامد از کنترل تورم را دنبال کند.

علم ‎الهدی با بیان اینکه سفره مردم تنگ‌تر شده و دستگاه‌های اجرایی باید این مسئله را حل کنند، تصریح کرد: بنده خودم به آقای وزیر اقتصاد این موضوع را تأکید کردم که شما باید مدیریت سفره مردم را از مدیریت توسعه اقتصادی کشور جدا کنید. باید نقاط اصطکاک مسئله معیشت با توسعه نظام اقتصادی، هدف مدیریت دولت باشد تا سفره مردم از این ضیق و تنگنا خارج شود.

وی تأکید کرد: البته کارهایی هم در این عرصه انجام شده است. همین که طرح توزیع کالابرگ در حال اجراست، اینکه یارانه دهک‎های اول تا سوم را به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزایش دادند و میلیون‎ها نفر در این کشور مشمول دریافت سود سهام عدالت شدند، از جمله اقدامات دولت برای کمک به معیشت مردم است. با این حال، این حرکت ها باید فراگیر شود تا در کاهش قیمت‌ها اثر بگذارد و ملت، لذت آن را در سفره ‎های خود بچشد.

امام جمعه مشهد با تأکید بر ضرورت مدیریت جریان بی‌حجابی به عنوان یکی از آفات اغتشاشات سال ۱۴۰۱ گفت: در سال ۱۴۰۱، جریان نابکارانه توطئه دشمن در اغتشاشات اجرا شد و معلول آن، یک جریان فرهنگی نفوذی در کشور بود که بی‌حجابی و بدحجابی را توسعه می‌داد. پیرو همین نقطه، اگر بنا باشد مجلس یازدهم تمام شود و رسیدگی به مسئله حجاب صورت نگیرد، این یک ننگ و عار برای مجلس یازدهم خواهد بود و متاسفانه باید اذعان کرد که تا به امروز هنوز این معضل فرهنگی حل نشده و دولت و مجلس باید توجه جدی در این عرصه داشته باشند.

علم الهدی بیان کرد: برادران و خواهران، در ماه مبارک رمضان اگر بنا شد بی‌حجابی در جامعه ما نفوذ داشته باشد، نسل جوان ما از عبادات و فرازهای معنوی ماه ضیافت خدا محروم خواهد ماند و سفره دین از زیر پای این ملت کشیده خواهد شد. متاسفانه در این حوزه حرکت موثری انجام نشده است. لایحه عفاف و حجاب همچنان بلاتکلیف مانده و آن قانونی که کمیسیون قضایی و فرهنگی مجلس تصویب کرد، پس از دستکاری به شورای نگهبان ارائه و سرمنشأ اختلاف نظری شده که تاکنون جز زیان مردم، دستاورد دیگری نداشته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.