ورود مقام‌های ارشد این کشور به روسیه ممنوعیت شد

 همزمان با تشدید تنش‌های غرب و روسیه بر سر موضوعات مختلف از قبیل جنگ اوکراین، مسکو تعدادی از مقام‌های ارشد کشورهای حوزه بالتیک را ممنوع الورود کرد.وزارت خارجه روسیه اسامی تعدادی از سیاستمداران حوزه بالتیک (سه کشور استونی، لتونی و لیتوانی) را که «به شدت علیه روسیه مواضع خصمانه» بروز داده‌اند، منتشر و ورود آنها به روسیه را ممنوع اعلام کرد.

خبر مرتبط
ونزوئلا حریم هوایی خود را به روی آرژانتین بست

دولت ونزوئلا حریم هوایی خود را به روی هواپیماها از مبدا و به مقصد آرژانتین در پاسخ به توقیف یک هواپیمای باری ونزوئلایی بست.

در بین این اسامی نام نخست‌وزیر لتونی اویکا سیلینا و نخست‌وزیر استونی کاجا کالاس دیده می‌شود. وزرای خارجه این دو کشور و همچنین وزیر خارجه لیتوانی هم به فهرست سیاه روسیه اضافه شدند.وزیر دفاع، وزیر کشور و فرمانده کل ارتش لیتوانی هم هدف تحریم روسیه قرار گرفتند. اقدام روسیه در اعمال تحریم علیه سران کنونی و سابق لتونی، لیتوانی و استونی در شرایطی انجام می‌گیرد که این سه کشور عضو ناتو هستند و با روسیه مرز مشترک دارند. طبق اعلام مسکو، نخست‌وزیران و روسای جمهور سابق لتونی و استونی هم ممنوع الورود شده‌اند. وزارت خارجه روسیه پیش از این اعلام کرده بود که 347 شهروند از لتونی، لیتوانی و استونی به این فهرست سیاه اضافه شدند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.