کابینه نتانیاهو تنها به بقای سیاسی خود اهمیت می‌دهد

یائیر لاپید رهبر مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی سه‌شنبه گفت که کابینه بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این رژیم تنها به بقای سیاسی خود اهمیت می‌دهد.

پایگاه خبری العهد گزارش داد، لاپید طی اظهاراتی گفت: ارتش به جذب ۱۰ هزار نظامی نیاز فوری دارد، اما ۶۶ هزار تن از حریدی‌ها (یهودیان تندرو) از خدمت نظامی فرار می‌کنند.

وی با بیان اینکه کابینه نمی‌تواند خدمت نظامی حریدی‌ها را با فداکردن نیازهای امنیتی موجود به تاخیر بیاندازد، گفت: تداوم به تاخیرانداختن خدمت نظامی حریدی‌ها از سوی کابینه ثابت می‌کند که این کابینه تنها به بقای سیاسی خود توجه دارد.

خبر مرتبط
شهادت جوان فلسطینی به ضرب گلوله اسرائیلی‌ها در پست بازرسی یک اردوگاه

نظامیان صهیونیست، رامی حمدان الحلحولی را در پست بازرسی اردوگاه شعفاط واقع در قدس اشغالی هدف گلوله قرار دادند.

این سخنان لاپید پس از آن مطرح شد که نتانیاهو به یهودیان حریدی قول داد که اگر دادگاه عالی رژیم اسرائیل، آنها را از بودجه اختصاص یافته محروم کند، مزایای آنها را افزایش دهد و به آنها غرامت بدهد.

در همین حال، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، لاپید از «بنی گانتس» یکی از اعضای کابینه جنگ این رژیم نیز انتقاد کرده است، زیرا به باور او، طرحی را هم که گانتس ارائه کرده، درباره معافیت حریدی‌ها از خدمت وظیفه است.

این در حالی است که شماری از صهیونیست‌ها روز دوشنبه مقابل دادگاه عالی رژیم اسرائیل تجمع کردند تا خواستار برابری در انجام خدمت وظیفه اجباری و جلوگیری از معافیت ارتدوکس‌های «حریدی» در بحبوحه جنگ علیه غزه شوند.

معافیت از خدمت وظیفه اجباری حریدی‌ها یکی از مسائل بحث برانگیز در درون رژیم صهیونیستی و بین صهیونیست‌ها است. طیف سکولارها در رژیم صهیونیستی این معافیت را نوعی تبعیض بین خود و ارتدوکس‌های حریدی می‌دانند و معتقدند در حالی که آنها باید خدمت وظیفه اجباری را انجام دهند، ارتدوکس‌ها از انجام آن معاف هستند.

حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» بعد از پیروزی در انتخابات، با احزاب حریدی توافق کرده بود تا قانونی تصویب شود که راه را برای معافیت دانش آموزان مدارس دینی حریدی از خدمت اجباری هموار کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.