گوشت دولتی در میادین تهران نایاب شد +عکس و فیلم

با آغاز ماه مبارک رمضان و همزمان در آستانه عید نوروز مصرف گوشت و مرغ در استان تهران افزایش می‌یابد؛ خبرنگار فارس به صورت میدانی وضعیت توزیع گوشت را در سطح میادین تهران بررسی کرد.

میدان بهمن ساعت ۱۰ | گوشت دولتی نیامده

88f1bbb5-975f-4229-975c-f954b5c7dedc

مشاهدات خبرنگار فارس حاکی از آن است که گوشت مرغ گرم و منجمد به ترتیب با قیمت «76» هزار و «65 هزار و 700» تومان عرضه شد؛ در این ساعت موجودی برخی غرفه‌ها به اتمام رسیده و به‌ همین خاطر مقابل سایر غرفه‌هایی که موجودی داشتند صف‌های کوتاهی(۱۰ الی ۲۰ نفره) تشکیل شد.

یکی از فروشندگان مرغ گرم گفت «از صبح تاکنون ۲ تن مرغ عرضه کردم و منتظرم موجودی مرغ گرم شارژ بشه هرچند زمان آن مشخص نیست». با شارژ موجودی مرغ برخی غرفه‌ها در ساعت 11 صف‌های تشکیل شده از بین رفت.

غرفه‌های عرضه گوشت قرمز، فاقد گوشت دولتی بودند؛ یکی از فروشندگان این غرفه‌ها گفت «امروز برای ما گوشت دولتی نیامده و مشخص نیست که می‌آید یا نه»؛ فروشنده دیگری گفت «تکلیف خودمان هم دقیق مشخص نیست و به همین دلیل به مشتری هم نمی‌تونیم دقیق جواب بدیم».

میدان بعثت ساعت 11:50 | مرغ گرم نرسیده

2d5ebc81-37b9-4bab-b0af-abb2bf52ded0

یک غرفه‌دار این میدان هم به خبرنگار فارس گفت «امروز مرغ گرم به دستمان نرسیده و ممکنه نیاد و مرغ منجمد هم در حال تمام شدنه».

گوشت ران گوسفندی دولتی در اینجا با قیمت «330» هزار تومان به فروش می‌رسید که به گفته غرفه‌دار «مقدار آن کم و در حال اتمام» بود و گوشت گوساله موجود نبود.فیلم|‌ صف خرید گوشت گوسفند دولتی در میدان بعثت تهران

 در میدان میوه و تره بار محلاتی نیز حاکی از عدم عرضه مرغ گرم و منجمد است و به گفته غرفه‌دار «مشخص نیست کی مرغ موجود‌ می‌شود».گوشت گوسفندی نیز در این محل تا ساعت 11:30 دقیقه موجود نبود که بعد از آن موجود و عرضه آن آغاز شد؛ در این خصوص یکی از فروشندگان گفت تا روز گذشته گوشت در ساعت 15 از میدان بهمن به اینجا منتقل و توزیع می‌شد.احمد که برای خرید مرغ آمده بود از مشخص نبودن زمان توزیع مرغ و گوشت گلایه کرد و گفت «خرید مرغ و گوشت در این میدان شانسی شده و نمی‌دانیم کی به اینجا مراجعه کنیم»

پیش از این جبرائیل برادری رییس سازمان جهادکشاورزی استان تهران در مورد تامین گوشت قرمز گفته بود نیاز استان تهران به گوشت قرمز روزانه ۴۸۰ تا ۵۰۰ تن است که از این میزان ۲۵۰ تن در داخل استان و مابقی نیاز از طریق واردات از سایر استان‌های دارای دام مازاد به صورت دام زنده و از خارج کشور به صورت لاشه تامین می‌شود.

20 اسفند مهدی بختیارزاده،‌ سرپرست سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نیز گفته بود که «مشکلی بابت توزیع محصولات پروتئینی از جمله مرغ و گوشت نیست» و مردم می‌توانند با مراجعه به میادین محصولات را خریداری کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.