به همین سادگی سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید

دانشمندان بررسی کردند که خواب چگونه بر حرکت سلول‌های ایمنی به نام سلول‌های تی تأثیر می‌گذارد. آنان بزرگسالان سالم را مورد مطالعه قرار دادند، خواب آنان را ردیابی کردند و در زمان‌های مختلف نمونه خون گرفتند. این مورد به متخصصان این امکان را می‌دهد که حرکت سلول‌های تی را بعد از یک خواب خوب و بدون آن مقایسه کنند.

این گروه همچنین بررسی کرد که آیا هورمون‌های تحت تأثیر خواب، مانند هورمون رشد و پرولاکتین، تأثیری بر حرکت سلول‌های تی دارند یا خیر؛ شایان ذکر است که سلول‌های تی به سیستم ایمنی کمک می‌کنند.

خبر مرتبط
وقوع زلزله در استان گیلان

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری دریای خزر و فاصله ۲۸۰ کیلومتری، شهرستان مرزی آستارا در شمال غربی استان گیلان را لرزاند.

سلول‌های تی نوعی گلبول سفید هستند که با عفونت مبارزه می‌کنند. آنها نمی‌توانند همیشه در یک مکان بمانند، نیاز به حرکت در اطراف بدن برای پیدا کردن و مبارزه با مشکلات دارند.

هنگامی که می‌خوابیم، بدن ما چندین هورمون ترشح می‌کند که به ما کمک می‌کند سالم بمانیم و رشد کنیم. هورمون رشد و پرولاکتین، در طول خواب عمیق به مقدار بسیار بیشتری تولید می‌شوند.

نتایج تحقیق همچنین دارای پیامدهای بالینی بالقوه است، بنابراین، هورمون رشد و پرولاکتین را می‌توان برای تقویت پاسخ‌های ایمنی به دنبال واکسیناسیون، به ویژه در افراد مسن که معمولاً سطوحی از این هورمون‌ها را در طول خواب نشان می‌دهند، در نظر گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.