قیمت میوه دولتی راهش را از بازار جدا کرد/ میوه در تهران ارزان تر از کل کشور+فیلم

سرپرست سازمان میادین میوه و تره بار پایتخت، اخیرا"  اظهار کرد که تمایل خرید مردم از میادین میوه و تره بار به دلیل اقدامات ویژه این سازمان به مناسبت ایام پایانی سال و آغاز ایام ماه مبارک رمضان، افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی این سازمان برای توزیع خرمای باکیفیت و مرغوب در میادین میوه و تره‌بار علام کرد دو مدل خرمای باکیفیت و مرغوب (مضافتی و کبکاب) در میادین میوه و تره‌بار توزیع می‌شود.که خرما به‌صورت کامل پیشتر از کشاورزان و باغداران خریداری و تامین شده و هیچ مشکلی برای توزیع خرما در سطح میادین میوه و تره‌بار وجود ندارد و این اقلام تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود. به گزارش ایرنا وی همچنین از تفاوت قیمت ۲۵ درصدی قیمت خرما در سطح میادین میوه و تره‌بار با سطح شهر خبر داد وعلت آن را خرید مسقیم خرمای کبکاب از باغداران و کشاورزان بوشهر اعلام کرد.

 همچنین درباره تامین میوه شب عید در بازارهای میوه و تره‌بار اعلام شده که هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و سیب و پرتقال به مقدار کافی خریداری و ذخیره‌سازی شده و در صورتی که قیمت‌ها در سطح شهر متلاطم شود میوه و سیب با قیمت و کیفیت مناسب عرضه خواهد شد.

خبر مرتبط
قیمت آجیل شب عید یارانه اسفند را بلعید!+ اینفوگرافیک

روزهای پایانی سال و همزمان با فرارسیدن نوروز، افزایش برخی هزینه خانواده های ایرانی، تبدیل به یک دغدغه می شود. از آنجایی که دولت تا چند روز آینده یارانه معیشتی اسفندماه را مطابق با الگوی مرسوم خود واریز می کند سئوال یارانه بگیران این است که این میزان یارانه پاسخگوی چقدر از هزینه های شب عید خانوار است.

در تایید مطالب یاد شده اخیرا" نیز معاون جهاد کشاورزی در مصاحبه تلویزیونی از قیمت پایین تر میوه و مرکبات در تهران نسبت به قیمت تولیدکنندگان و باغداران خبر داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.