رب با طعم حشیش/ کشف بیش از یک تن مواد افیونی در گمرک مرزی میلک

 سردار رضا بنی اسدی فر فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا گفت: یک دستگاه خودروی تریلر، از یکی از کشورهای همسایه شرقی به گمرک مرزی میلک، با کالای ترانزیتی رب گوجه فرنگی که به صورت قوطی‌های ۹۰۰ گرمی به تعداد یک هزار و ۷۶۹ بسته ۱۲ عددی بسته بندی شده بود، وارد کشور می‌شود.

وی ادامه داد: مقصد اولیه این تریلر، که تحت عنوان شرکت حمل و نقل مشخصی قصد عبور از کشورمان را داشت، گمرک منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی هرمزگان و مقصد نهایی آن کشور بلژیک بود.

خبر مرتبط
این نشانه‌ها در فرزندتان یعنی موادمخدر مصرف می کند

در صورت مواجه شدن با مشکل اعتیاد در فرزندتان، می‌توانید به نزدیک‌ترین مرکز درمان اعتیاد در محل زندگی خود که دارای مجوز رسمی است، مراجعه و با درمانگر یا روانشناس آن مشورت کنید.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در توزین اولیه، بار خالص کامیون، ۱۸ تن و ۶۴۰ کیلوگرم ارزیابی شد، لیکن با توجه به اینکه حمل این نوع بار به مقصد کشور بلژیک برای همکاران بنده در یگان حفاظت گمرک در مرز میلک موضوع نو و تازه‌ای بود، با مشکوک شدن به خودرو آن را به انبار گمرک انتقال می‌دهند.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا بیان داشت: سوابق چند ماه گذشته حمل این نوع بار به مقصد این کشور در سطح گمرکات مورد بررسی قرار گرفت که سابقه‌ای در این خصوص یافت نشد.

سردار بنی اسدی فر در ادامه تصریح کرد: کارکنان یگان حفاظت گمرک با استفاده از سگ‌های مواد یاب خودرو و بار داخل آن را بررسی که متأسفانه توفیقی حاصل نشد، لذا با عنایت به مشکوک بودن حمل این محموله، نیاز به بررسی دقیق داخل قوطی‌های رب گوجه بود و از آنجایی که مسئولان شرکت حمل و نقل کشور همسایه مستمراً، در پی تعیین تکلیف آن و از طرفی دریافت خسارات وارده بر مالک در صورت از بین رفتن قوطی‌ها و عدم کشف مواد مخدر بودند باید بدان توجه می‌شد.

وی اظهار داشت: نهایتاً گزارشی جامع، به مرجع قضائی ارسال و تصمیم بر باز نمودن همه قوطی‌های رب گوجه فرنگی گردید، از این رو پس از صدور دستور قضائی و تخلیه بار یکایک قوطی‌ها بریده شده و مشخص گردید، که قاچاقچیان مواد مخدر با ترفندی جدید اقدام به جاسازی بسیار ماهرانه مواد مخدر از نوع حشیش با بسته بندی خاص و با پوشش پلاستیک، به نحوی که بوی مواد مخدر قابل استشمام توسط سگ‌های مواد یاب نباشد، کرده‌اند.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا در پایان خاطرنشان نمود: کارکنان یگان حفاظت گمرک مرزی میلک پس از این اقدام، موفق به کشف و ضبط مقدار یک تن و ۲۳۲ کیلو و ۴۰۰ گرم مواد مخدر از نوع حشیش شده، که راننده این خودرو به عنوان متهم دستگیر و خودرو به همراه مواد مخدر مکشوفه برابر دستور مرجع قضائی تحویل عوامل انتظامی شهرستان زابل شد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.