درخواست مهم دانشگاهیان اسرائیل از کابینه نتانیاهو

این در حالی است که، رژیم صهیونیستی مانع از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه به‌ویژه به مناطق شمالی شده و کمک‌هایی که به جنوب نوار غزه می‌رسد برای رفع نیازهای مردم با وجود بیش‌از ۱.۳ میلیون آواره از مناطق مختلف باریکه، کافی نیست.

سازمان برنامه جهانی غذا هفته گذشته اعلام کرده بود که ارتش رژیم صهیونیستی پس از ۳ ساعت انتظار از ورود اولین محموله غذایی این سازمان به شمال غزه جلوگیری کرد.

خبر مرتبط
تدابیر شدید اسرائیل در کرانه باختری با آغاز ماه رمضان

رادیو ارتش اسرائیل امروز (یکشنبه) از اتخاذ تدابیر شدید و بی‌سابقه امنیتی در کرانه باختری در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

روزنامه «هاآرتص» امروز یکشنبه(۲۰ اسفند) نوشت، رئیس دانشگاه تل‌آویو و رئیس آکادمی ملی علوم رژیم صهیونیستی از جمله امضاءکنندگان این طومار هستند که در آن تاکید کرده‌اند: در برابر فاجعه انسانی که در چند هفته گذشته در نوار غزه جلوی چشمان ما رخ می‌دهد، نمی‌توانیم ساکت بایستیم.

در همین راستا، آژانس امداد و کار سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز اعلام کرد، گرسنگی سراسر غزه را فرا گرفته است و وضعیت در شمال این باریکه غم‌انگیز است زیرا با وجود درخواست‌های مکرر، از انتقال زمینی کمک‌های انسانی جلوگیری می‌شود.

آنروا اعلام کرد، با نزدیک‌شدن به ماه رمضان، انتقال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه و برقراری فوری آتش‌بس برای نجات جان مردم این باریکه ضروری است.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه روز شنبه ضمن ابراز نگرانی درباره شیوع گسترده گرسنگی در نوار غزه، اعلام کرده بود آمار شهدای ناشی‌از سوءتغذیه و گرسنگی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون به ۲۵ تن رسیده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.