تدابیر شدید اسرائیل در کرانه باختری با آغاز ماه رمضان

 رادیو ارتش رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که این رژیم تدابیر بی‌سابقه‌ای را در کرانه باختری برای ماه مبارک رمضان اتخاذ کرده است.

طبق این گزارش، قرار است که ۲۴ گردان، ۲۰ گروهان و ۲ یگان ویژه در کرانه باختری مستقر شوند.

خبر مرتبط
حزب الله اسرائیل را موشک باران کرد

رادیو ارتش اسرائیل از هدف قرار گرفتن پایگاه راهبردی «میرون» این رژیم توسط رزمندگان حزب‌الله لبنان خبر داد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد ۵۰۰۰ نظامی ذخیره از اهالی شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری نیز در منطقه مستقر خواهند شد.

بر پایه این گزارش، در مجموع ۱۵ هزار نظامی صهیونیست در ماه رمضان در مناطق مختلف کرانه باختری مستقر خواهند شد.

همزمان با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان و در پی تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کرانه باختری، مقامات تل‌آویو نگران شعله ور شدن آتش انتفاضه‌ای دیگر و تشدید درگیری‌ها در کرانه باختری هستند.

با آغاز تجاوزگری ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، مبارزان و جوانان فلسطینی در کرانه باختری نیز در بخش های مختلف این منطقه از جمله نابلس، طولکرم، جنین و الخلیل به مقابله با نظامیان رژیم صهیونیستی برخاسته‌اند.

خبر مرتبط
مقامات ارشد اسرائیل به تصمیم جدید بایدن تاختند

روزنامه معاریو نوشت مقامات ارشد اسرائیل به تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای ایجاد اسکله موقت در سواحل غزه حمله کردند و گفتند که این روش باعث تسکین لحظه‌ای خواهد شد و به انفجاری در آینده نزدیک منجر خواهد شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت چهارروزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای جبران شکست اطلاعاتی - نظامی خود در عملیات طوفان الاقصی و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.