رگبار باران و وزش باد شدید در راه شمال و غرب تهران

 اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی دو روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعات با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می‌شود همچنین در برخی نقاط به‌ویژه بخش‌های شمالی و غربی گاهی رگبار باران و وزش باد شدید با احتمال رعد و برق و در ارتفاعات بارش باران و برف و مه مورد انتظار است.

برای روز سه شنبه (۲۲ اسفند) آسمان صاف همراه با وزش باد و در ارتفاعات فیروزکوه گاهی با رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود همچنین از روز چهارشنبه (۲۳ اسفند) تا پنجشنبه (۲۴ اسفند) با استقرار جوی پایدار و عدم وزش باد قابل ملاحظه در مناطق پرتردد شهری، افزایش نسبی غبار محلی و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

خبر مرتبط
فعالیت سامانه بارشی در ۱۸ استان/ هواشناسی هشدار داد

فردا گستره بارش‌ها آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، زنجان، قم، مرکزی، همدان، همدان، قزوین،‌ البرز، تهران، لرستان و چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۲۱ اسفند) نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد شدید با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و در روز سه شنبه (۲۲ اسفند) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با کمینه دمای ۱۲ - درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.