مقامات ارشد اسرائیل به تصمیم جدید بایدن تاختند

 مقامات ارشد صهیونیست مدعی شدند که «تنها راه برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی در شمال غزه، باز کردن فوری گذرگاه کارنی و سایر گذرگاه‌های شمالی به روی مقادیر بسیار زیاد مواد غذایی است که در انبارهای سازمان ملل قرار بگیرند و توسط ارتش اسرائیل محافظت شوند».

خبر مرتبط
درخواست جدید جوبایدن از رسانه ها

جو بایدن در بحبوحه افت میزان محبوبیتش در نظرسنجی‌های اخیر، از رسانه‌های خبری خواست تا وضعیت اقتصاد ایالات متحده آمریکا را «مطلوب‌تر» پوشش دهند.

آنها گفتند: «اسرائیل باید بدون معطلی شمال نوار غزه را پر از مواد غذایی کند.» این مقامات خاطرنشان کردند که در اسرائیل نسبت به راه حلی که دولت بایدن در حال حاضر برای شمال غزه در قالب یک اسکله موقت ارائه می‌کند، نگرانی وجود دارد.»

مسؤولان افزودند: «اسکله موقت خطرناک‌ترین راه حل است، اسرائیل در حال بررسی ورود مواد غذایی از اروپا از طریق مرزها است.»

مقامات اسرائیلی توضیح دادند: «از ابتدا، ایده این بود که کالاهای بشردوستانه را از قبرس تحت بازرسی کامل و دقیق اسرائیل وارد کنند. این روشی است که باعث ایجاد آرامش موقت و منجر به انفجار در آینده نزدیک می‌شود.»

مقامات صهیونیست از تل‌آویو خواستند که فوراً باز شدن گذرگاه‌های مرزی به شمال غزه را اعلام کند و از شکست کابینه جنگ اسرائیل در انجام آنچه در این زمینه لازم بوده، انتقاد کردند.

آنها گفتند: «معلوم نیست که چرا دولت اسرائیل واقعاً با هدف بیرون کشیدن فرش از زیر پای حماس، شمال نوار غزه را پر از مواد غذایی نکرد، مگر اینکه نتانیاهو از بن گویر و اسموتریچ ترسیده باشد.»

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.