واکنش وقیحانه نتانیاهو به سخنان اردوغان/ اسرائیل به قوانین جنگ پایبند است!

نتانیاهو در واکنش به سخنان «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه درباره جنایت های رژیم آپارتاید تل آویو گفت که پند اخلاقی رئیس جمهوری ترکیه را نمی‌پذیرد.

اردوغان ساعاتی پیش اظهار کرد که نخست وزیر رژیم صهیونیستی با جنایات در غزه نام خود را در کنار هیتلر، موسولینی و استالین به عنوان «نازی‌های عصر» ثبت کرد.

خبر مرتبط
ادامه جنایت‌های اسرائیل در کرانه باختری/تیراندازی مستقیم به سمت خودروهای امدادرسان

منابع رسانه‌ای از تیراندازی مستقیم نظامیان اسرائیل به سمت خودروهای امدادرسان کرانه باختری خبر دادند.

وی در سخنانی که در پنجاه و سومین نشست مجمع عمومی بنیاد دانش در استانبول سخن می‌گفت، تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو و کابینه‌اش با ارتکاب جنایت علیه بشریت در غزه، اسم خود را در کنار هیتلر، موسولینی و استالین به عنوان «نازی‌های عصر ما» ثبت کرد.

وی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۳۲ هزار فلسطینی در نتیجه حملات مستقیم اسرائیل به غیرنظامیان شهید و بیش از ۷۲ هزار فلسطینی نیز زخمی شده‌اند.

خبر مرتبط
گسترش شهرک سازی اسرائیل جنایت جنگی است

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل تأکید کرد که گسترش شهرک‌های اسرائیلی به معنای انتقال ساکنان فلسطینی است و این جنایت جنگی به حساب می‌آید.

وزارت بهداشت فلسطین در تازه ترین آمار، شمار شهدای نوار غزه را ۳۰ هزار و ۹۶۰ نفر اعلام کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، رژیم اشغالگر صهیونیستی ۱۰ مورد جنایت علیه غیرنظامیان در غزه مرتکب شد که در نتیجه آن۸۲ فلسطینی شهید و۱۲۲ نفر دیگر مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین تاکید کرد که همچنان تعدادی از قربانیان زیر آوار و در خیابان‌ها مانده و رژیم اشغالگر اجازه نمی‌دهد که نیروهای امدادی به کمک آن‌ها بروند.

خبر مرتبط
جنایت وحشتناک اسرائیل در غزه/ حمله جدید به این گروه از فلسطینیان

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی حمله جدیدی را به صف دریافت‌کنندگان کمک در این باریکه انجام داده است.

با احتساب قربانیان جدید، شمار شهدای غزه از هفتم اکتبر(۱۵ مهر ۱۴۰۲) تاکنون به ۳۰ هزار و ۹۶۰ نفر و شمار مجروحان به ۷۲هزار و ۵۲۴ نفر رسید.

همچنین وزارت بهداشت اعلام کرد که ۷۲درصد این قربانیان زن و کودک هستند.

شرایط انسانی نوار غزه در سایه تداوم جنگ رژیم صهیونیستی با همدستی برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس با این رژیم به شدت بحرانی است و تل آویو اجازه ورود کمک‌ها به این منطقه را نمی‌دهد.

برخی کشورهای عربی و غربی در طول ۲ هفته اخیر، مقادیر اندکی از کمک های هوایی را برای مردم نوار غزه به ویژه در شمال این منطقه ارسال کردند که جوابگوی نیاز گسترده مردم نیست.

این درحالی است که فلسطینی‌ها و حامیان آنها ارسال این کمک‌های هوایی را اهانت به مردم فلسطین دانسته و بر لزوم فشار بر رژیم صهیونیستی برای بازگشایی گذرگاه‌های زمینی نوار غزه تاکید می‌کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.