کشف بیش از ۲ تن مواد مخدر در فرودگاه‌های کشورخبر ساز شد

سردار رضا بنی اسدی فر به تشریح اقدامات و عملکرد رده‌های پلیس پیشگیری در ۱۱ ماهه سال جاری پرداخت و گفت: با اشاره به افزایش ۲۱ درصدی پروازهای داخلی و خارجی، پلیس فرودگاه‌های کشور از ابتدای سال جاری موفق شد با تلاش شبانه روزی امنیت بیش از ۴۰ میلیون مسافر را در قالب بیش از ۳۳۳ هزار پرواز داخلی و خارجی تأمین و رضایت مراجعه کنندگان را به خوبی جلب کند.

خبر مرتبط
این نشانه‌ها در فرزندتان یعنی موادمخدر مصرف می کند

در صورت مواجه شدن با مشکل اعتیاد در فرزندتان، می‌توانید به نزدیک‌ترین مرکز درمان اعتیاد در محل زندگی خود که دارای مجوز رسمی است، مراجعه و با درمانگر یا روانشناس آن مشورت کنید.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با اقدامات مؤثر پیشگیرانه این پلیس توانسته است، قاچاق کالا و ارز در حوزه خطوط هوایی را مدیریت که این کشفیات در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته از افزایش ۱۳۲ درصدی با ارزش تقریبی ۶ هزار و ۴۳۸ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال برخوردار بوده است.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا با تأکید بر اینکه در ۱۱ ماهه سال جاری ۲ تن و ۲۱۷ کیلو و ۷۱۲ گرم انواع مواد مخدر در فرودگاه‌های کشور کشف و ضبط شده است، گفت: در این ارتباط ۱۰ هزار و ۴۷۶ نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شده‌اند.

وی تصریح کرد: در این بازه زمانی ۱۶ کیلو و ۲۳۷ گرم طلا، ۱۹ کیلو و ۴۶۳ گرم شمش طلا و ۳۲۲ قطعه سکه طلای غیرمجاز از مسافران خطوط هوایی کشف شد.

سردار بنی اسدی فر گفت: در سال جاری و تاکنون همکاران بنده موفق به کشف تعداد ۴۹ دستگاه خودرو و موتور سیکلت سرقتی شده و با حکم مرجع قضائی تعداد ۱۱ هزار و ۷۱۷ دستگاه وسیله نقلیه را توقیف کرده‌اند.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا در پایان خاطرنشان کرد: پلیس فرودگاه آمادگی لازم برای تأمین امنیت مسافران نوروزی را دارد و افتخار می‌کند با تلاش شبانه روزی و مجاهدانه کارکنان خود، در فرودگاه‌های کشور، آرامش، توأم با نشاط را برای آنان فراهم سازد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.