استفاده آمریکا از شگرد رسانه‌ای به دور از واقعیت/نیروهای حاضر در پایگاه عین الاسد رزمی هستند

«محمد الدلیمی» یکی از رهبران ائتلاف «الانبار المتحد» درباره خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه عین الاسد گفت که آنچه دولت آمریکا درباره طرح عقب نشینی نیروهایش از این پایگاه مطرح می کند، با واقعیت تطابق ندارد.

خبر مرتبط
لحظه حمله سنگین به پالایشگاه‌های نفت حیفا/ وقتی مقاومت عراق اسرائیل را غافلگیر کرد+ فیلم

مقاومت عراق صحنه‌هایی از حمله به پالایشگاه‌های نفت حیفا منتشر کرد.

وی افزود: این قبیل اظهارنظرها مصرف رسانه ای دارد و هدف، وقت کشتی و ماندن برای مدت طولانی به دلایلی است که برای همگان مشخص است.

الدلیمی تاکید کرد: آمریکا از شگرد رسانه ای به دور از واقعیت استفاده می‌کند. نیروهای حاضر در پایگاه عین الاسد رزمی هستند.

خبر مرتبط
رئیس جمهور عراق: عراق خواستار برقراری روابط خوب با آمریکا است

رئیس جمهور عراق اظهار داشت: عراق خواستار برقراری روابط خوب با آمریکا نه تنها در مسائل نظامی، بلکه در زمینه های اقتصادی، تجاری، سیاسی، دیپلماتیک، علمی و فرهنگی است.

نیروهای اشغالگر آمریکایی همراه با سایر نظامیان خارجی در قالب به اصطلاح ائتلاف بین المللی از سال ۲۰۰۳ میلادی در عراق مستقر شده اند که بزرگترین پایگاه آنها «عین الاسد» در استان «الانبار» در غرب این کشور است.

آمریکایی‌ها همچنین شماری از نیروهای نظامی و سامانه‌های پدافندی را در سفارت خود در منطقه تحت تدابیر شدید امنیتی سبز در مرکز بغداد مستقر کرده‌اند.

سریال جنایات های آمریکا در داخل عراق همچنان ادامه دارد و آخرین آن نیز، هدف قرار دادن «ابوباقر الساعدی» یکی از فرماندهان مقاومت عراق بود.

پارلمان عراق ۱۵ دی سال ۱۳۹۸، دو روز پس از اقدام تروریستی دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس جانشین فرماندهی سازمان الحشد الشعبی و شماری از یاران ایشان در مسیر فرودگاه بغداد، با برگزاری جلسه‌ای به خروج همه نیروهای نظامی خارجی رای داد.

به دنبال جنایت های نظامیان آمریکایی در حمله به پایگاه های سازمان الحشدالشعبی و شهادت سرداران سلیمانی و المهندس، اخراج نظامیان آمریکایی و نیروهای خارجی به مطالبه اصلی مردم، جریان های سیاسی و دینی عراق تبدیل شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.