افشاگری از علت تصمیم نتانیاهو درباره «مسجدالاقصی»

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی با اشاره به تصمیم «بنیامین نتانیاهو» درباره محدودیت قائل نشدن برای ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی در ماه رمضان، از سند محرمانه ای خبر داد که «هارون حالیفا» رئیس اطلاعات ارتش به مقامات این رژیم ارسال کرده و به دست نتانیاهو رسیده است.

خبر مرتبط
حماس: احتمال اجرای آتش‌بس پیش از ماه رمضان منتفی است

حسام بدران عضو دفتر سیاسی حماس احتمال اجرای توافق آتش‌بس پیش از ماه رمضان را منتفی دانست.

به گزارش این کانال، حالیفا در این سند درباره تبعات هر اقدامی که جرقه جنگ دینی را در مسجدالاقصی روشن کند و موجب تشدید دامنه درگیری و گسترش میادین شود و آن را به یک جنگ دینی تبدیل کند، هشدار داد.

از سوی دیگر، رسانه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت: اسرائیل با دشمنانی رو به رو است که به دنبال کشاندن آن به جنگ در چند جبهه در کرانه باختری، قدس و اراضی ۴۸ هستند.

خبر مرتبط
بایدن هشدار داد/ تا ماه رمضان آتش بس برقرار نشود «بسیار خطرناک» است

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی هنگام سوار شدن به هواپیمای ریاست جمهوری موسوم به ایر فورس وان در فرودگاه هاگرستون تاکید کرد: ما به آتش بس نیاز داریم.

این رسانه با اشاره به اوضاع بحرانی رژیم صهیونیستی افزود: به جای انجام هر اقدامی که ممکن است برای تبدیل توافقات عادی سازی، به بستری برای تغییر شکل خاورمیانه منجر شود و اسرائیل در آن جایی داشته باشد، امارات، بحرینَ و مغرب در موقعیت غیرقابل دفاع قرار دارند و مصر و اردن نیز مجبور به کاهش روابط شده اند.

راهبرد نتانیاهو در قبال برنامه هسته ای ایران به طور کامل فروپاشیده است

هاآرتص ادامه داد: راهبرد نتانیاهو در قبال برنامه هسته ای ایران به طور کامل فروپاشیده و روابط با آمریکا هم با بحران رو به رو است؛چیزی که تاکنون وجود نداشته، درحالی که واشنگتن متحد راهبردی اسرائیل است و بدون آن، تداوم بقای تل آویو در هاله ای از ابهام قرار دارد.

این رسانه صهیونیستی اضافه کرد: ما در حال حاضر با طوفان رو به رو هستیم؛ طوفانی که اطلاعات اسرائیل ماه‌ها قبل درباره آن هشدار داد و آن جنگ در چند جبهه است. انسان نباید خیلی باهوش باشد که متوجه شادی ایران، حزب الله و حماس در قبال آشفته بازار اسرائیل نشود. چرا نباید از آن استفاده کنند؟ هر درگیری قدرت بازدارندگی تل آویو را ضعیف تر می کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.