جهاد اسلامی: حتی اگر تبادل اسرا محقق شود، جنگ غزه متوقف نخواهد شد

محمد الهندی، معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: حتی اگر معامله تبادل اسرا و آتش‌بس محقق شود، جنگ علیه غزه به ویژه علیه شهر رفح متوقف نخواهد شد. مذاکرات کنونی میان آمریکا و اسرائیل است و مذاکرات واقعی با مقاومت فلسطین وجود ندارد.

خبر مرتبط
انتقاد تند جنبش جهاد اسلامی فلسطین از سکوت جهان در قبال غزه

جنبش جهاد اسلامی فلسطین از سکوت جامعه بین‌المللی در قبال این جنایات انتقاد کرد و آن را به «صدور مجوز قتل عام فلسطینی‌ها» تشبیه کرد.

به نقل از روسیا الیوم، وی افزود: مسخره است که آمریکایی که به اسرائیل برای قتل مردم غزه سلاح می‌دهد کمک‌های هوایی برای ساکنان غزه می‌فرستد.

وی از نظام‌های عربی انتقاد کرد و گفت: نظام عربی ثابت کرد که هیچ ارزشی ندارد یا عاجز و ساکت است یا در جنایت‌های دشمن دست دارد و مقاومت را خطری علیه منافعش می‌داند. کسی که از ملت فلسطین دفاع و حمایت می‌کند تنها مقاومت است که بعد از بیش از ۱۵۰ روز از جنگ و کشتار هنوز کنترل میدان را در دست دارد.

خبر مرتبط
واکنش جهاد اسلامی فلسطین به دیدار وزیر اسرائیلی با همتای سعودی

«نیر برکات» وزیر صنعت و تجارت رژیم صهیونیستی در حاشیه اجلاس سازمان تجارت جهانی در ابوظبی با «ماجد بن عبدالله القصبی» وزیر صنعت و تجارت عربستان دیدار کرد.

الهندی گفت: ارتش اسرائیل به رغم حمایت گسترده غرب هنوز نتوانسته اسرایش را آزاد کند.

وی تأکید کرد: اصرار مقاومت لبنان بر مقابله با دشمن نشان می‌دهد که حزب‌الله لبنان با تلاش‌های آمریکا برای مهار مقاومت در منطقه تلاش می‌کند.

پنجشنبه شبکه الجزیره از پایان بی‌نتیجه مذاکرات قاهره برای دستیابی به توافق آتش‌بس و تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی خبر داد.

یکشنبه اولین روز از مذاکرات آتش‌بس غزه در قاهره با حضور هیئت حماس انجام شد.

گفته می‌شود که هنوز حدود ۱۳۴ نفر در داخل غزه توسط حماس نگهداری می‌شوند، اگرچه وضعیت همه آنها مشخص نیست.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.