برنامه آمریکا درباره اسرائیل لو رفت/ تحریمی در کار نیست!

این مسئولان آمریکایی اظهار کردند کاخ سفید اخیرا از وزارت خارجه و دفاع خواست فهرستی را به آن ارائه دهند که شامل اطلاعاتی از تمامی سلاح‌هایی است که برای انتقال آن به رژیم صهیونیستی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی می‌شود که ارسال آنها طی هفته‌های آتی تصویب شود.

خبر مرتبط
خط و نشان فرمانده قسام برای اسرائیل/پیام انصارالله درباره کشتی توقیف شده اسرائیل

یکی از فرماندهان مقاومت در فلسطین گفت: هماهنگی میان گردان‌های قسام و جبهه‌های لبنان، یمن و عراق از آغاز عملیات طوفان الاقصی تا به امروز ادامه داشته و خواهد داشت.

براساس گزارش روسیا الیوم، این مسئولان تصریح کردند این درخواست کاخ سفید در پی فشارهای روزافزون بر دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از سوی اعضای دموکرات در کنگره و نیز از سوی افکار عمومی درخصوص سلاح‌های آمریکایی ارائه شده به تل آویو برای استفاده از آن در جنگ علیه غزه مطرح شده است. 

آنها اما گفتند درخواست کاخ سفید بیانگر این نیست که دولت بایدن انتقال سلاح به رژیم صهیونیستی را در آینده نزدیک به تاخیر می‌اندازد یا آن را تعلیق می‌کند. 

خبر مرتبط
افشای جدیدترین جنایت اسرائیل در حق اسیران غزه‌ای

رسانه های عبری اعتراف کردند که از ۱۵ مهر ماه گذشته تاکنون، ۲۷ اسیر از اهالی نوار غزه در بازداشتگاههای اسرائیل به شهات رسیده اند.

یکی از مسئولان آمریکایی اظهار کرد: علت دیگر طرح این درخواست کاخ سفید در خصوص فهرستی که تل آویو به دولت آمریکا ارائه داده، این است که دولت آمریکا می‌خواهد تفاوت‌ها میان فهرست کنونی با فهرست قبلی از سلاح‌هایی را که اسرائیل می‌خواهد، بررسی کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.