دستور خطرناک رهبر کره شمالی

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در بازدید از تأسیسات آموزشی ارتش این کشور، دستور تشدید تمرین‌های نظامی نیروهای مسلح کره شمالی را صادر کرد.

کیم در این دیدار به فرماندهان ارتش کره شمالی دستور داد تا بر شدت تمرین‌های نظامی افزوده و قابلیت‌های رزمی خود را به نحوی افزایش دهند که کوچک‌ترین تلاش دشمن برای شعله‌ور کردن جنگ را با نیرویی عظیم در نطفه در هم شکسته و مهار کنند.

رهبر کره شمالی در این دیدار با اشاره به الزامات جدیدی که ناشی از شرایط نوین حاکم بر شبه‌جزیره کره است، تاکید کرد: ارتش کره شمالی باید دوره تازه‌ای از تشدید آمادگی‌های رزمی را در راستای این الزامات جدید، آغاز کند.

خبر مرتبط
آمریکا به کره شمالی: مرزهایت را باز کن

برخی گزارش‌ها حاکی است که آلمان و انگلیس گروه‌هایی را برای بررسی شرایط بازگشایی سفارت‌های خود به پیونگ یانگ فرستاده‌اند. این سفارتخانه‌ها پس از شیوع کرونا تعطیل شدند.

به نوشته کی بی اس، این دیدار پس از آن صورت می‌گیرد که کره جنوبی و ایالات متحده رزمایش سالانه ترکیبی «سپر آزادی» خود را از روز دوشنبه آغاز کرده‌اند.

وزارت دفاع کره شمالی روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای با انتقاد از رزمایش سالانه ترکیبی «سپر آزادی»، تاکید کرد: واشنگتن و سئول بار دیگر رزمایش مشترک تحریک‌آمیز گسترده‌ای را آغاز کرده‌اند که بر تشنج اوضاع در شبه جزیره کره دامن زده و وضعیت این منطقه را بیش از پیش غیرقابل پیش‌بینی کرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.