در ادامه درگیری‌ها در دریای سرخ؛ سخنگوی سازمان ملل نگرانی خود را از تداوم حملات ابراز کرد

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی افزود: ما گزارش ها را در مورد کشتی ترو کانفیدنس دیده ایم. خدمه مجبور به تخلیه شده اند. از وضعیت آنها اطلاع دقیق نداریم.

سخنگوی سازمان ملل تصریح کرد: ما بار دیگر شاهد خطر این فعالیت ها برای تجهیزات و محیط زیست دریایی هستیم.

خبر مرتبط
ادعای جدید آمریکا/ دو ملوان کشتی باری در حمله یمنی‌ها کشته شدند

یک مقام نظامی آمریکا در پی اعلام ناپدید شدن سه ملوان کشتی آمریکایی هدف قرار گرفته در باب المندب مدعی شد دو ملوان این کشتی باری در حمله یمنی‌ها در خلیج عدن کشته شده اند.

دوجاریک تاکید کرد: بار دیگر بر احترام به قطعنامه‌های شورای امنیت از جمله قطعنامه ۲۷۲۲ تاکید می کنیم و از حوثی ها (انصارالله) می خواهیم حملات به کشتی ها و خطوط کشتیرانی را متوقف کنند.

سخنگوی سازمان ملل در پاسخ به سوال خبرنگار اوکراینی درباره حمله امروز روسیه به اودسا نیز گفت: ما خبرها پیرامون این حمله را دیده ایم. بدون شک، این یکی دیگر از نمونه های اثرات مخرب این جنگ است. ما بار دیگر هرگونه حمله به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی را محکوم می کنیم.

خبر مرتبط
یمن از هدف قرار دادن دقیق یک کشتی آمریکایی در خلیج عدن خبر داد

سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز (چهارشنبه) در سخنانی از هدف قرار دادن «دقیق» یک کشتی آمریکایی در خلیج عدن خبر داد.

دوجاریک درباره وضعیت نوار غزه نیز گفت که مرگ مردم فلسطین در این منطقه به دلیل گرسنگی، فاجعه‌بار است.

رسانه های آمریکایی به نقل از یک مقام ارشد دفاعی آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کردند که دو ملوان آمریکایی در حمله یمنی ها به کشتی باری کشته شده اند.

این مقام نظامی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت که از کشتی ترو کانفیدنس دود منتشر می شود و یک قایق نجات در آب نزدیک کشتی دیده شده است.

خبر مرتبط
فوری/ حمله به کشتی اسرائیلی در سواحل یمن

«آمبری» امروز دوشنبه اعلام کرد گزارشی از حمله به یک کشتی کانتینربر متعلق به رژیم صهیونیستی در ۸۸ مایلی سواحل استان عدن یمن دریافت کرده است.

این مقام نظامی آمریکایی همچنین افزود که میزان خسارت وارده به کشتی با پرچم لیبریا هنوز مشخص نیست، اما خدمه از کشتی گریخته اند و قایق های نجات را به آب انداخته اند که نشان دهنده یک حادثه جدی است.

دو مقام آمریکایی دیگر نیز که نخواستند نامشان فاش شود، بدون اشاره به جزئیات، اذعان کردند که این حمله "تلفات" داشته است.

خبرگزاری «رویترز» روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که سه دریانورد کشتی آمریکایی هدف قرار گرفته در باب المندب، ناپدید شده و چهار دریانورد دیگر دچار سوختگی شده اند و خدمه این کشتی باری هدف قرار گرفته، آن را ترک کرده اند.

آژانس رصد تجارت دریایی انگلستان نیز با انتشار بیانیه‌ای از وقوع حادثه امنیتی برای یک کشتی خبر داد و اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی یک کشتی باری متعلق به آمریکا با پرچم باربادوس در ۵۷ مایل دریایی جنوب غربی عدن یمن دریافت کرده و این کشتی باری که پرچم باربادوس را برافراشته بود، مجبور به انحراف از مسیرش شده است.

این حمله پس از آن صورت می گیرد که «یحیی سریع» سخنگوی ارتش ملی یمن سه شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مسلح آن کشور در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین و پاسخ به تجاوزات واشنگتن و لندن به کشورشان، دو ناوشکن آمریکایی را در دریای سرخ هدف قرار داده اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.