در انفجار  خان‌یونس یک نظامی اسرائیل به هلاکت رسید/ 13 نفر دیگر زخمی شدند

ارتش صهیونیستی اعلام کرد که یک نظامی صهیونیست در جنوب غزه کشته و ۱۳ نظامی دیگر زخمی شدند که حال ۶ نفر از آنها وخیم است.

ارتش رژیم صهیونیستی افزوده است که بر اثر انفجار بمب در شهرک حمد در خان یونس این نظامی کشته شده و ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند.

خبر مرتبط
حمله سنگین القسام به اسرائیل در خان یونس/ انهدام چهار تانک و هلاک نظامیان

القسام امروز (دوشنبه) همچنین تاکید کرد یک گروه از نظامیان اشغالگر را که در منزلی در غرب خان یونس پناه گرفته بودند، هدف قرار داد که باعث هلاکت و زخمی شدن این نظامیان اشغالگر شد.

بر اساس این گزارش، نظامی کشته شده گروهبان دیوید ساسون نام دارد و از نیروهای تیپ جبل است.

ارتش رژیم صهیونیستی که از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» در ۷ اکتبر (۱۵ مهر) به طور قطره چکانی هر روز اسامی شماری از نظامیان کشته شده خود را اعلام می‌کند، با گذشت بیش از ۴ ماه از جنگ غزه، حجم خودسانسوری خود را بسیار بالاتر برده است. بسیاری از خانوداه‌های نظامیان صهیونیست از سرنوشت فرزندان اعزامی خود به نوار غزه اطلاع کمی دارند و بعضا یک خبرنگار و یا یک نظامی صهیونیست آماری ارائه می‌دهد و ولوله‌ای در سرزمین‌های اشغالی ایجاد می‌کند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.