حماس: مذاکرات در قاهره تمام نشد / اهرم فشار در دست واشنگتن است

«احمد عبدالهادی»، نماینده ویژه حماس در لبنان در گفت‌وگو با شبکه المیادین درباره نتایج دومین روز از مذاکرات آتش بس به میزبانی قاهره تأکید کرد که ایده‌هایی که حماس مطرح کرده، بر آمده از درخواست توقف جنگ و تحقق شروط مقاومت در هر توافقی است.

او گفت که بنیامین نتانیاهو به دنبال توافق نیست؛ زیرا توافق آتش بس یعنی پایان آینده سیاسی او. به همین دلیل او به دنبال سنگ اندازی در مسیر مذاکرات و طولانی کردن جنگ است.

نماینده حماس همچنین گفت که مذاکرات در قاهره ادامه دارد و حماس پیشنهاد خود را ارائه کرده ولی مشخص شد که نتانیاهو می‌خواهد برگه برنده اسرا را از دست مقاومت بگیرد.

خبر مرتبط
جنگ غزه دامن استارباکس را گرفت/ چند هزار کارمند اخراج شدند؟

مدیران شرکت آمریکایی استارباکس در نتیجه تحریم های مردمی در خاورمیانه آسیب های متعددی را متحمل شده اند.

عبدالهادی افزود: الان توپ در زمین واشنگتن است تا به نتانیاهو در مذاکرات فشار بیاورد.

او اظهار داشت: بر ما عیان شد که بین ایده‌هایی مطرح شده و آنچه که مقاومت مطرح کرده، فاصله زیادی است و حماس بر این اساس به قاهره رفت که مذاکرات، مقدمه‌ای برای نزدیک شدن به آنچه که مطرح کرده، شود و از آن عقب نشینی نکند.

این مقام حماس تأکید کرد که رویکرد ما بر دو امر مشخص مبتنی است؛ توقف جنگ و کشتار علیه غزه و دوم اینکه ایده‌های مطرح شده، شروط مقاومت را برآورده کنند.

او در پایان گفت که نتانیاهو سنگ اندازی می‌کند و حتی به مذاکرات نشست پاریس2 پایبند نیست و حماس به دنبال توافق شرافتمندی است و اگر آمریکا و اسرائیل این را نخواهند، مقاومت به دفاع از خود ادامه خواهد داد.

 شهر قاهره طی دو روز گذشته میزبان مذاکرات مقاومت فلسطین و رژیم اسرائیل برای دست یابی به توافق آتش بس بود و این مذاکرات با میانجی مصر، قطر و آمریکا انجام شد.

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از «باسم نعیم»، از رهبران حماس گزارش داد که این جنبش پیشنهادهایی را در خصوص آتش بس در غزه به میانجی‌ها ارائه کرده و اکنون منتظر پاسخ صهیونیست‌هاست. باسم نعیم گفت که نتانیاهو به دنبال توافق نیست و اکنون توپ در زمین آمریکایی‌هاست تا به او برای دست یابی به آتش بس فشار بیاورند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.