تبلیغ یک واکسن توسط بلاگرها ممنوع شد+جزئیات

 

 روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: مشاهده شده است که برخی بلاگرها اقدام به تبلیغ داروهایی همچون واکسن گارداسیل در صفحات خود کرده‌اند. این در حالی است که تبلیغ دارو به هر شکل در قانون کشور ممنوع اعلام شده است و فروش و عرضه دارو در فضای مجازی اکیدا ممنوع است.

سازمان غذا و دارو از کلیه شهروندان درخواست می‌کند داروهای مورد نیاز خود را صرفا از داروخانه‌های مجاز و تحت نظارت مسئول فنی تهیه کنند. از همه شهروندان درخواست می‌شود داروها و سایر اقلام سلامت محور خود را صرفا از طریق داروخانه‌های مجاز و تحت نظارت مسئول فنی دریافت و مصرف کنند.

خبر مرتبط
انقلاب جدید در تولید دارو ضد سرطان /تولید نانوذرات طلا از نوعی قارچ محلی

محققان دانشگاه گوا نشان دادند چگونه می‌توان با استفاده از نوعی قارچ محلی، نانوذرات طلا تولید کرد؛ نانوذراتی که خواص ضدسرطان دارد. این نانوذرات را می‌توان جایگزین نانوذرات طلایی کرد که از روش‌های شیمیایی به دست می‌آیند.

در این راستا از عموم شهروندان درخواست می‌شود از خرید دارو از طریق فضای مجازی اعم از اینستاگرام، تلگرام و واتس‌آپ جدا خودداری نمایند چراکه این عرصه محل اقدامات سوداگرایانه افرادی است که با مخفی کردن هویت واقعی خود سعی در کلاهبرداری و عرضه اقلام غیرمجاز دارند.

سازمان غذا و دارو به هیچ عنوان سلامت و اصالت هیچ‌یک از اقلامی را که در فضای مجازی فروخته می‌‎شوند به رسمیت نخواهد شناخت چراکه این اقلام خارج از زنجیره تأمین رسمی بوده و احتمال جایگزینی داروهای اصیل و داروهای تقلبی در آن‌ها بسیار بالاست. برای مثال، مشاهده شده است که برخی بلاگرها اقدام به تبلیغ واکسن گارداسیل در صفحات خود کرده‌اند.

این سازمان از کلیه شهروندان اکیدا درخواست می‌کند داروهای مورد نیاز خود را صرفا از مجاری قانونی تهیه کنند. همچنین عموم شهروندان می‌توانند از طریق تماس با سامانه رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو به آدرس B2n.ir/t80420 شکایت خود را به ثبت برسانند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.