خوشحالی رهبر حزب راستگرای ایتالیا از برد انتخاباتی ترامپ/ سه گام دیگر به سوی تغییر در کاخ سفید

سالوینی یکشنبه در شبکه اجتماعی ایکس با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی سه ایالت آیداهو، میشیگان و میسوری نوشت: سه گام دیگر به سوی تغییر در کاخ سفید. از بروکسل تا واشنگتن، تغییر در حال رخ دادن است.

دبورا سراچیانی از اعضای حزب چپگرای دموکراتیک در پارلمان ایتالیا بشدت از واکنش سالوینی انتقاد کرد و گفت: جشن گرفتن پیروزی ترامپ مصداق ابراز نفرت نسبت به منافع ایتالیا و اروپاست.

خبر مرتبط
نیکی هیلی: از ترامپ حمایت نخواهم کرد

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در مصاحبه ای با شبکه ان بی سی نیوز، به عدم تعهد خود به کمیته ملی جمهوری خواهان (RNC) برای حمایت از نامزد انتخابی این حزب اشاره کرد.

وی افزود: سالوینی امیدوار است که ما در مقابل ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه تنها بمانیم. شاید خود او ما را به آن وضعیت برساند.

سراچیانی اظهار کرد: جناح راست و همه اشکال پوپولیسم همواره کشش مرگباری به سوی خودکامه‌ها و دیکتاتورها و سرکوبگران مردم و نابودگران حقو مردم دارند.

خبر مرتبط
همسر بایدن به ترامپ تاخت/ دونالد خطرناک است

جیل بایدن گفت: «دونالد ترامپ» به دلیل دیدگاه خطرناکی که نسبت به زنان دارد، نباید به کاخ سفید بازگردد.

این نماینده ایتالیایی با ابراز نگرانی نسبت به افزایش حمایت از راستگرایان افراطی در انتخابات پارلمان اروپا گفت: انتخابات پارلمان اروپا در ماه ژوئن فرصتی است تا تصمیم بگیریم که آیا می‌خواهیم آزاد بمانیم یا در خدمت یک خارجی باشیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.