پاسخ حماس به اسرائیل رسید/ آخرین وضعیت توافق بر سر تبادل اسرا

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه عصر امروز یک شنبه اعلام کرد، پاسخ حماس در مورد توافق مبادله اسرا به دست اسرائیل رسیده است، اما در این پاسخ نه خبری از اسامی اسرای اسرائیلی زنده مانده در غزه هست و اشاره‌ای به رقم تعداد اسرای فلسطینی که حماس خواهان آزادی آنهاست شده است.

این رسانه عبری زبان به نقل از منبع مسئول اسرائیلی ادعا کرد، اگر جنبش حماس به دنبال به شکست کشاندن مذاکرات است، این کار عواقب وخیمی در پی خواهد داشت.

خبر مرتبط
حمله حزب‌الله به نظامیان اسرائیل

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای از حمله جدید خود به محل حضور نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی همچنین فاش کرد، تصمیم به عدم اعزام هیئت اسرائیلی به قاهره با اجماع آرا در کابینه جنگ گرفته شده است.

در همین راستا روزنامه یسرائیل هیوم هم در خبری در این رابطه ادعا کرد مذاکرات وارد بحران شده است.

این رسانه عبری زبان به نقل از منابع خود اعلام کرد: نخست وزیر قطر در این رابطه با رئیس موساد گفتگو کرد و به وی خبر داد که حماس حاضر به تسلیم لیست اسامی اسرای زنده موجود خود نیست.

در ادامه این گزارش آمده است، شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل ثانی نخست وزیر قطر در تماسی تلفنی با دیدی برنیاع رئیس موساد که شامگاه یک شنبه انجام گرفته به او خبر داد که حماس تصمیم گرفته است توجهی به درخواست‌های اسرائیل نداشته باشد و نه خبری از لیست اسرای اسرائیلی زنده است و نه حماس لیستی از اسامی فلسطینیانی که خواهان آزادی آنان است تسلیم کرده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.