یمن از موضع خود کوتاه نیامد/حملات علیه کشتی های اسرائیلی ادامه می یابد

 

به گزارش شبکه المیادین، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در بیانیه ای اعلام کرد که در سایه اصرار رژیم صهیونیستی با حمایت و پشتیبانی آمریکا بر جنایت های خود، موضع یمن همچنان بر جلوگیری از عبور کشتی های رژیم صهیونیستی در دریای سرخ و باب المندب استوار است.

وزارت خارجه یمن، اشغالگران اسرائیلی و هم پیمانان آن ها را مسئول افزایش تنش در دریای سرخ و باب المندب دانست و افزود: آمریکا به خاطر پشتیبانی نامحدود سیاسی، مالی، نظامی و تدارکاتی این کشور و هم پیمانانش از رژیم صهیونیستی، مسئول مستقیم جنایت های این رژیم بویژه از طریق اخلال در وظیفه و ماموریت شورای امنیت در حفظ صلح و امنیت بین المللی است.

خبر مرتبط
بهانه تراشی جدید اسرائیل برای توافق/ دور جدید مذاکرات در قاهره برگزار می شود؟

اسرائیل به مصر و قطر اعلام کرده است که تا زمانی که حماس لیستی از اسرای زنده را ارائه ندهد و پاسخی جدی به تعداد اسرای فلسطینی که میانجی‌ها به عنوان بخشی از توافق بین‌المللی آزادی پیشنهاد کرده‌اند، ارائه نکند، دور دیگری از مذاکرات را برگزار نخواهد کرد.

در این بیانیه، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن، تشدید جنایت های جنگی رژیم صهیونیستی و قتل عام غیرنظامیان از جمله جنایت بمباران افراد منتظر دریافت مواد غذایی در میدان النابلسی غزه که منجر به شهادت ۱۱۲ و مجروح شدن ۸۰۰ تن دیگر شد، را محکوم کرده است.

از زمان آغاز جنگ علیه غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه، یمن بارها به رژیم اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شده، اما در نهایت در نوامبر۲۰۲۳ (آبان ۱۴۰۲) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، حملات علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ آغاز کرده است.

ارتش یمن طی ماه های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

ارتش یمن می گوید که نیروهای ارتش متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

نیروهای ارتش یمن در عین حال تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خلیج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.