گفت‌وگوی بایدن با سران مصر و قطر/رایزنی درباره جنایت اسرائیل در الرشید

 کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور جو بایدن امروز با تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر گفت‌وگو کرد. آن‌ها در خصوص حادثه غمناک امروز در غزه نیز به گفت‌وگو پرداختند. طرفین در رابطه با از دست رفتن جان غیرنظامیان ابراز ناراحتی کرده و بر لزوم به پایان رساندن هر چه سریع‌تر مذاکرات بر سر آتش‌بس و گسترش جریان کمک‌های بشردوستانه به غزه توافق کردند.

خبر مرتبط
گوترش جنایت اسرائیل در شمال غزه را محکوم کرد

دبیرکل سازمان حمله نظامیان اسرائیل به آوارگان فلسطینی در اطراف کاروان کمک رسانی به آنان را محکوم کرد.

کاخ سفید همچنین اعلام کرد که بایدن گفت‌وگوی مشابهی با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در خصوص جنایت امروز رژیم صهیونیستی و لزوم حصول آتش‌بس در غزه داشته است.

جو بایدن پیش‌تر در کنفرانس خبری امروز خود به اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود کمک‌ها به غزه و ممانعت از دسترسی فلسطینیان به غذا اشاره کرد و گفت: حادثه کمک‌های غذایی امروز در غزه، مذاکرات مربوط به گروگان‌ها را پیچیده خواهد کرد.

خبر مرتبط
وحشت سازمان ملل از جنایت اسرائیل در غزه

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه گفت که از کشته شدن و زخمی شدن صدها فلسطینی در جریان انتقال کمک‌ها در اوایل امروز «وحشت » کرده است.

اشغالگران صهیونیست امروز (پنجشنبه) به سمت هزاران شهروند فلسطینی از شمال نوار غزه و از شهر غزه، جبالیا و بیت حانون که در منطقه «شیخ عجلین» در غرب غزه منتظر رسیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه بودند، شلیک کردند که در آخرین آمار، ۱۰۹ نفر شهید و ده‌ها نفر دیگر مجروح شده‌اند. 

مایکل فخری، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حق غذا نیز اخیرا در گفت وگو با روزنامه «گاردین» با تأکید بر اینکه ممانعت از دسترسی به غذا جنایت جنگی محسوب می‌شود، تصریح کرد اسرائیل به شکل عمدی فلسطینی‌ها را گرسنگی می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.