هشدار کولاک برف و احتمال بهمن/ هنگام صعود احتیاط کنید

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به فعالیت سامانه بارشی و سرد در ارتفاعات کشور گفت: با توجه به بارش‌های گسترده طی هفته جاری، پتانسیل وقوع بهمن وجود دارد بنابراین در انتخاب مسیرهای مناسب برای صعود و فرود احتیاط شود.

صادق ضیاییان درباره وضعیت جوی مناطق کوهستانی کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه (١٠ و ١١ اسفندماه) اظهارکرد: پنجشنبه تداوم فعالیت سامانه بارشی و سرد در نیمه شرقی کشور و با شدت کمتر در مناطق مرکزی ایران، بارش برف و باران همراه با وزش باد شدید، کولاک برف و احتمال بهمن همچنین جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها همراه با بارش تگرگ و وقوع رعدوبرق در جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

خبر مرتبط
هشدار کولاک برف در 23 استان کشور/ تداوم سرما در نیمه شمالی کشور

سازمان هواشناسی اعلام کرد که هوای سرد در نیمه شمالی کشور تا پایان هفته ماندگار است.

وی افزود: در این روز جوی غالبا پایدار و کاهش محسوس دمای شبانه و اوایل صبح در نیمه غربی کشور و وزش باد گاهی شدید نیز دور از انتظار نیست.

 رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی مناطق کوهستانی کشور طی جمعه گفت: استقرار هوای پایدار در بیشتر مناطق کشور همراه با سرمای شدید شبانه و تداوم بارش برف همراه با وزش باد شدید در ارتفاعات شمال شرق پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان در ارتفاعات شمال تهران استقرار جوی غالبا پایدار، گاهی وزش باد موقتی شدید و کاهش محسوس دمای شبانه دور از انتظار نیست.

خبر مرتبط
نقطه اعجاب انگیز زمین در قطب جنوب/ اینجا خبری از برف نیست

دره خشک شایسته در قطب جنوب یکی از خشک‌ترین مکان‌های روی کره زمین است. تخمین زده می‌شود که این مکان نزدیک به دو میلیون سال است که بارندگی نداشته است.

وی توصیه کرد: با توجه به استقرار هوای سرد در کشور و کاهش محسوس دمای شبانه، تمهیدات لازم برای اجتناب از سرمازدگی در ساعات شب و اوایل صبح و تشدید سوزباد به عمل آید علاوه بر آن با توجه به شرایط وقوع مه تابشی در اوایل صبح، جهت اجتناب از خروج از مسیر صعود ، تا رقیق شدن مه از ادامه مسیر پرهیز شود.

ضیاییان در پایان تاکید کرد: با توجه به بارش‌های گسترده طی هفته جاری و وجود برف تازه در کوهستان‌های کشور، پتانسیل وقوع بهمن در مسیرهای مستعد وجود دارد. احتیاط لازم در انتخاب مسیرهای مناسب برای صعود و فرود لحاظ شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.