ماکرون سنگ روی یخ شد / شولتس: می‌توانم به وضوح بگویم که ...

اولاف شولتس، صدر اعظم روز چهارشنبه در ویدیویی در ایکس (توییتر سابق) در واکنش به اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه آورده است: ناتو بخشی از درگیری (در اوکراین) نبوده و بخشی از آن نیز نخواهد شد. این مسئله به همین شکل باقی خواهد ماند. ما نمی‌خواهیم که جنگ روسیه با اوکراین به جنگی میان روسیه و ناتو بدل گردد.

وی ادامه داد: این بدان معنا است که آلمان نیز دخالتی در این جنگ نخواهد داشت! من به عنوان صداعظم فدرال می‌توانم به وضوح بگویم که هیچ سرباز نیروهای مسلح آلمان را به اوکراین ارسال نخواهیم کرد.

خبر مرتبط
اشتباه ناو آلمانی و پرتاب موشک به پهپاد آمریکایی در دریای سرخ

ناو جنگی آلمان روز چهارشنبه به اشتباه پهپاد آمریکایی را که در حال گردش بود متخاصم تشخیص داد.

ماکرون روز دوشنبه و پس از میزبانی از نشست رهبران اروپایی در پاریس به خبرنگاران گفت: امروز هیچ اتفاق‌نظری برای اعزام نیروها، به‌شیوه‌ای رسمی، وجود ندارد. اما از نظر پویایی، ما نمی‌توانیم چیزی را حذف کنیم. ما هر کاری که لازم است انجام خواهیم داد تا از پیروزی روسیه در این جنگ جلوگیری کنیم.

رئیس‌جمهور فرانسه گفت: ما باید وضعیت را بررسی کنیم و متوجه باشیم که امنیت‌جمعی ما در خطر است. ما باید سریع‌تر عمل کنیم. روسیه نباید پیروز شود، نه فقط به خاطر اوکراین، بلکه به این خاطر که ما با انجام این کار، امنیت‌جمعی خود را برای امروز و آینده تضمین می‌کنیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.