بازار ارز کاهشی شد/ قیمت دینار عراق و لیر ترکیه پایین آمد

به گزارش اقتصادنیوز، عمان این روزها جای خود را به عنوان یکی از مقاصد جذاب گردشگری در بین ایرانیان باز کرده است؛ موضوعی که باعث شده دو کشور تصمیم به افزایش تعداد پروازهای مستقیم میان خود بگیرند. براساس آنچه در دیدار امروز نایف علی حمدالعبری، رئیس سازمان هواپیمایی عمان با محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری مطرح شد؛ ایران و عمان سند همکاری‌های دو جانبه‌ای را به امضا رساندند که براساس آن پروازهای میان دو کشور از ۳۰ پرواز به ۶۰ پرواز هفتگی افزایش یافت؛ موضوعی که مهر تاییدی بر روند صعودی گردشگری میان شهروندان دو کشور است.

شما هم اگر قصد سفر به این کشور را دارید بد نیست از قیمت واحد پول رسمی این کشور پیش از عزیمت به سلطان نشین مطلع شوید.

خبر مرتبط
قیمت دلار، یورو و پوند امروز چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲| لیر ترکیه ارزان شد

در معاملات قیمت دلار مبادله ای در مرکز مبادله امروز به ۴۲,۹۲۰ (چهل و دو هزار و نهصد و بیست ) تومان رسید که نسبت به روز قبل تغییری را تجربه نکرده است.

قیمت هر ریال عمان امروز 9 اسفند 1402

هر ریال عمان که در روزهای گذشته روند صعودی را سرلوحه خود قرار داده بود؛ در پایان معاملات امروز بازار ارز تهران به سیر نزولی سوق پیدا کرد و با تجربه افت ارزش 380 تومانی نسبت به روز گذشته، 152,420 تومان ارزش گذاری شد.

همچنین نرخ برابری هر ریال عمان با دلار آمریکا در بازار امروز 2.60 است که نسبت به روز گذتشه تغییری نداشته است.

قیمت ریال عمان

قیمت درهم امارات امروز در بازار

امروز در امارات متحده عربی؛ دیگر کشور حاشیه خلیج فارس هم روند قیمتی هر درهم امارات به مانند ریال عمان نزولی بود و بازار ارز تهران در حالی روز را به پایان رساند که قیمت درهم امارات افت نامحسوس ۲۰ تومانی را تجربه کرد و ۱۵,۹۹۰ تومان خرید و فروش شد.

این در حالیست که هر درهم در معاملات روز گذشته کانال ۱۶ هزار تومان را هم فتح کرده بود.

نرخ امروز دینار عراق

امروز عراق؛ دیگر کشور عرب زبان همسایه ایران اما شرایط متفاوتی را تجربه کرد و هر دینار عراق که روز گذشته پس از مدت‌ها رنگ صعود را به خود دیده بود، شیب نزولی را سرلوحه خود قرار داد و با تجربه افت ارزش یک تومانی؛ ۴۴ تومان نرخ گذاری شد.

قیمت لیر ترکیه امروز در بازار

لیر ترکیه هم امروز به تبعیت از روند کاهشی حاکم بر بازار ارز تهران؛ ارزان شد و با ریزش ارزش ۲۵ تومانی در معاملات امروز، ۱۸۷۰ تومان نرخ گذاری و معامله شده است.

همچنین نرخ برابری هر لیر ترکیه در بازار ارز امروز تهران ۰.۰۳۲ است.

قیمت امروز منات آذربایجان در بازار

همسایگان شمالی ایران هم امروز را در حالی به شب رساندند که قیمت واحد پول رسمی‌شان در بازار ایران نزولی بود و منات جمهوری آذربایجان با پایان کار بازار ارز تهران؛ ۳۰۰ تومان ارزان و ۳۴۱۸۰ تومان خرید و فروش شد.

آشنایی با منات - همشهری آنلاین

نرخ درام ارمنستان امروز

همچنین در ارمنستان ارزش هر درام که روز گذشته ۱۴۶ تومان بود، با افت قیمت نه چندان محسوس یک تومانی به ۱۴۵ تومان رسید.

قیمت لاری گرجستان در بازار امروز

در نهایت هم هر لاری؛ واحد پول رسمی کشور گرجستان در بازار ارز تهران امروز ۲۲،۰۹۰ تومان مورد معامله قرار گرفت؛ نرخی که نسبت به مبادلات ارزی روز گذشته با افت ارزش ۲۰۰ تومانی همراه شده بود.

در پایان روز کاهشی بازار ارز تهران؛ ریال عمان بیشترین میزان کاهش را به نام خود ثبت کرد و کمترین میزان افت قیمت هم به دینار عراق و درام ارمنستان اختصاص داشت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.