یک نقره و دو برنز سهم ایران از روز سوم مسابقات شنای فیلیپین

روز سوم مسابقات شنا قهرمانی رده‌های سنی آسیا در فیلیپین با کسب مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه قاسمی و مدال برنز در ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی در رده سنی بالای ۱۸ سال به پایان رسید و یک رکورد ملی و دو رکورد رده سنی جابه‌جا شد.

محمد قاسمی در ۲۰۰ متر پروانه ۱۵-۱۷ سال درخشید و هشتمین مدال کاروان شنای ایران را به ارمغان آورد. قاسمی ۲۰۰ متر را در مدت زمان ۰۲:۰۳.۴۶ شنا کرد و علاوه بر جابه‌جایی رکورد این رده سنی روی سکوی دوم این مسابقات ایستاد. با این نتیجه قاسمی مدال نقره ماده ۲۰۰ پروانه رده سنی ۱۵-۱۷ سال را از آن خود کرد.

روز بدون طلای ایران در فیلیپین/ کسب ۲ نقره و یک برنز دیگر در شنا و شیرجه

در فینال ماده ۱۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۳-۱۴ سال محمدمهدی غلامی و یاشار سلیمانی به آب زدند که غلامی با ثبت زمان ۰۰:۵۷.۴۲ رکورد این ماده را که صبح در مقدماتی جابجا کرده بود، بهبود بخشید و پنجم شد.

در آخرین ماده روز سوم این مسابقات تیم ۴ در ۱۰۰ متر مختلط رده سنی بالای ۱۸ سال ایران متشکل از مهرشاد افقری، سامیار عبدلی، متین سهران و ابوالفضل سام به آب زد. ملی‌پوشان شنای ایران در این ماده با ثبت زمان ۰۳.۴۵.۴۰ در جایگاه سوم قرار گرفتند و مدال برنز این رده سنی را کسب کردند. ملی‌پوشان ایران با ثبت این زمان رکورد ملی این ماده را نیز جابه‌جا کردند.  

روز بدون طلای ایران در فیلیپین/ کسب ۲ نقره و یک برنز دیگر در شنا و شیرجه

شیرجه

همچنین در سومین روز مسابقات شیرجه رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا نمایندگان شیرجه ایران در ماده‌های تخته یک متر انفرادی و ۱۰ متر انفرادی سکو با حریفان آسیایی خود به رقابت پرداختند.

سام واژیر در شیرجه ۱۰ متر انفرادی از سکو کار خود را آغاز کرد و پس از رقابتی جذاب و دیدنی خوش درخشید و چهارمین مدال کاروان شیرجه ایران را بر گردن آویخت و موفق به کسب مدال نقره شد. واژیر با کسب ۳۵۷.۳۰ امتیاز پس از نماینده چین بر سکوی دوم ایستاد.

روز بدون طلای ایران در فیلیپین/ کسب ۲ نقره و یک برنز دیگر در شنا و شیرجه

شناگران و شیرجه‌روهای تیم‌ ملی ایران در روز نخست مسابقات رده‌های سنی قهرمانی آسیا در فیلیپین موفق شده بودند سه مدال نقره و سه مدال برنز کسب کنند و در روز دوم موفق شدند یک طلا، یک نقره و یک برنز به دست آورند تا مجموع مدال‌های ایران در این دوره از مسابقات تا کنون به یک طلا، چهار نقره و چهار برنز برسد و حال در روز سوم مسابقات موفق شدند یک مدال نقره و یک مدال برنز در شنا و یک مدال نقره در شیرجه کسب کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.