تکذیب اخبار جعلی درباره یحیی السنوار/ رسانه آمریکایی: همچنان در غزه است

یک رسانه آمریکایی با تکذیب اخبار جعلی رسانه‌های صهیونیستی درباره حماس و یحیی السنوار اعلام کرد که السنوار همچنان در غزه است.

واشنگتن پست در گزارش خود در این زمینه نوشت که بر خلاف اخباری که رسانه‌های اسراییلی منتشر و اعلام کرده بودند یحیی السنوار به مصر فرار کرده است و اختلافاتی بر سر جانشینی وی در حماس وجود دارد، السنوار همچنان در غزه است.

این رسانه آمریکایی نیز در تلاش برای توجیه ناتوانی رژیم صهیونیستی برای ترور السنوار سعی کرد ادعاهایی را در این زمینه مطرح و آن را به نگرانی‌های تل‌آویو در خصوص جان اسرای اسرائیلی ارتباط دهد. واشنگتن پست در این رابطه نوشت که مقامات اسراییلی تایید کردند که السنوار هنوز در غزه است و موضوع ترور وی همچنان یک موضوع مورد بحث میان اسرائیلی‌ها می‌باشد. زیرا کشتن السنوار جان اسرای اسرائیلی در غزه را به خطر می اندازد.

خبر مرتبط
انهدام برخی از جنگ افزارهای اسرائیل توسط حماس

گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد: مبارزان ما موفق شدند که در عملیات‌های جداگانه جنگ افزارهای دشمن و نظامیان اشغالگر را از فاصله صفر در محله الزیتون در غزه هدف قرار داده و از پا درآوردند.

این ادعا در حالی مطرح شده که تحولات ماه‌های اخیر نشان می دهد نظامیان صهیونیست برای جان اسرای خود ارزشی قایل نیستند و اگر نتوانند آنها را زنده از اسارت خارج کنند، ترجیح می‌دهند آنها را بکشند تا این برگه برنده را از دست حماس خارج کنند. همین اتفاق در روز هفتم اکتبر نیز در جشنواره موسیقی در سرزمین‌های اشغالی رخ داد و باعث کشته شدن ده‌ها صهیونیست توسط یک بالگرد اسراییلی شد.

چند روز قبل یک منبع وابسته به حماس اعلام کرد: تلاشهای اشغالگران برای ارائه اخبار جعلی درباره حماس و یحیی السنوار رهبر آن اقدامی سخیف است. هدف اشغالگران از این تحرکات سخیف بالا بردن روحیه ارتش شکست خورده و رژیم درهم شکسته آنهاست.

خبر مرتبط
اسماعیل هنیه تکلیف اسرائیل را روشن کرد/ دوره مذاکرات محدود خواهد بود

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تأکید کرد رژیم اسرائیل در مذاکرات برای دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه تعلل می‌کند.

منبع مذکور افزود: اظهارات گالانت درباره اختلافات داخلی در میان رهبران حماس و اینکه حماس به دنبال یافتن جایگزینی برای السنوار است حرفی بی اساس و در راستای جنگ روانی نخ نما شده است. شکست اشغالگران در رسیدن به فرماندهان مقاومت آنها را به سمت ادعای دستاوردهای خیالی سوق داده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.