حمله اسرائیل به حومه شهر «بعلبک» لبنان+فیلم

 

به گزارش الجزیره، رژیم صهیونیستی دو حمله را به اطراف شهر بعلبک در شرق رود اللیطانی در البقاع لبنان انجام داد.

 این اولین بار از زمان تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی است که این رژیم منطقه البقاع در شرق لبنان را هدف قرار می‌دهد.

به گفته منابع چند نفر در حمله رژیم صهیونیستی به شهرک «بودای» در بعلبک زخمی شدند. همچنین یک جنگنده رژیم صهیونیستی منطقه جبل الرفیع لبنان را بمباران کرد.

پیش از این حزب‌الله لبنان از ساقط کردن یک پهپاد اسرائیلی در جنوب لبنان خبر داده بود. حزب‌الله لبنان همچنین اعلام کرده بود جمعی از نیروهای صهیونیست را با موشک در مقر نظامی «البغدادی» و اطراف آن هدف قرار داده‌ است.

خبر مرتبط
ارتش اسرائیل به تهدید حزب الله روی آورد

ارتش رژیم صهیونیستی ادعاهایی علیه حزب الله لبنان مطرح کرد.

از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان دو طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.